Merkel w Grecji - gaz łzawiący na ulicach

Wizyta Angeli Merkel stała się dla Greków okazją do manifestowania swojej niechęci do Niemiec, które w ich odczuciu odpowiadają za bolesne cięcia wydatków budżetowych. W centrum Aten zebrało się około 25 tysięcy ludzi. Doszło do starć z policją, która użyła gazu łzawiącego i granatów hukowych.

Rosjanie burzą monopol USA. Wielkie kontrakty zbrojeniowe z Irakiem

Po latach nieobecności, spowodowanych inwazją USA, Rosja z hukiem wraca na iracki rynek uzbrojenia. Moskwa i Bagdad podpisały zestaw dużych kontraktów zbrojeniowych wartych 4,2 miliarda dolarów. Irak zakupił między innymi śmigłowce bojowe Mi-28 i zestawy przeciwlotnicze Pantsir-S1.

NATO: Dysponujemy planami, by bronić Turcji

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen zapewnił we wtorek Turcję, że w razie ataku z zewnątrz może ona liczyć na solidarność ze strony Sojuszu. Przestrzegł równocześnie Turcję i Syrię przed eskalacją trwającego od tygodnia konfliktu.

Rząd Orbana ogłasza w gazetach: Nie ugniemy się przed MFW

Rząd Węgier opublikował w pięciu ogólnokrajowych dziennikach płatne ogłoszenia, deklarujące, iż "nie ugnie się przed Międzynarodowym Funduszem Walutowym". Władze zapowiadają, że nie wprowadzą sugerowanych oszczędności w zamian za pomoc kredytową.

Misja przerwana. Pogoda nie pozwoliła na start

Misja Felixa Baumgartnera została przerwana. Austriak nie wystartuje ze względu na porywisty wiatr i pogarszające się warunki pogodowe. Felix, który był już gotowy do startu, wygląda na bardzo rozczarowanego.

Po 6 latach rosyjska armia wróciła na Kaukaz

Od 1 października żołnierze Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, podlegający Ministerstwu Obrony FR, znów uczestniczą w operacjach przeciwko rebeliantom na Północnym Kaukazie. Decyzję o skierowaniu po raz pierwszy od sześciu lat do tego niespokojnego regionu jednostek resortu obrony podjął Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK), rządowy organ koordynujący walkę z terroryzmem w Rosji.

MSZ cenzuruje uchwałę Bundestagu. Żeby nie urazić Putina

Krytyczny wobec władz Rosji projekt uchwały parlamentu, autorstwa CDU/CSU, został zablokowany przez niemieckie MSZ, które wprowadziło do dokumentu poprawki, łagodzące krytyczną wymowę dokumentu - informuje we wtorek dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

"Prawdopodobnie nikt nie wie, jak się będzie zachowywał w czasie lotu"

- On prawdopodobnie nie bardzo wie i sądzę, że nikt nie wie, łącznie z ekspertami, którzy mu pomagali, jak się będzie zachowywał w czasie lotu - tak o wyczynie Felixa Baumgartnera mówił w TVN24 fizjolog sportu prof. Marek Zatoń. Z kolei płk rez. dr inż. Maciej Mroczkowski z Wojskowej Akademii Technicznej uważa, że skok Austriaka "jest pewnym znaczącym krokiem w kierunku powszechnego używania kosmosu do turystyki".

Polski kierowca tira zginął w Hiszpanii. O zabójstwo podejrzany rodak

W sobotę w okolicy Figueres, w północno-wschodniej Hiszpanii, znaleziono ciało polskiego kierowcy tira - poinformował w rozmowie z tvn24.pl rzecznik ambasady polskiej w Hiszpanii Maciej Bernatowicz. Hiszpańska policja zatrzymała w tej sprawie trzech Polaków, również kierowców tirów. Jeden z nich usłyszał zarzut zabójstwa. Dziś pierwsze posiedzenie sądu tej sprawie.

Brytyjska policja schwytała "yellowistę"

Brytyjska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o uszkodzenia wartego miliony dolarów malowidła abstrakcjonisty Marka Rothko w galerii Tate Modern w Londynie - podało BBC.

Rowerowa dyplomacja ambasadora USA

Jeszcze go nie ma w Polsce, a już zaistniał jako najsłynniejszy warszawski rowerzysta. Nowy ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Stephen Mull, na Twitterze pyta, czy w Warszawie polepszyło się "rowerstwo", bo "rowerstwo" to bardzo poważna sprawa. Uprzejmie donosimy panie ambasadorze, że się poprawiło i do ambasady można bez problemu ścieżką rowerową dojechać. Zdecydowanie trudniej opanować język polski, ale to wszem i wobec wiadomo.

Zagadka na niebie. Czyj był ten dron?

Izraelskie służby kontrwywiadowcze postawione na baczność. Ktoś próbował szpiegować ten kraj. W weekend izraelska armia zestrzeliła bezzałogowy samolot, naszpikowany elektroniką i sprzętem do fotografowania. Do kogo należał? To teraz najważniejsze pytanie. Głównym podejrzanym jest Iran.

Grace wybiera życie

Dylemat, jak się okazuje, pozostaje do końca. Tak jak wola życia. Amerykanka Grace Lee zmienia zdanie. Rezygnuje z prawa do eutanazji, o które walczyła długo i konsekwentnie. Wybiera życie, choć ciężko uniknąć podejrzeń, że wybrać je pomogli jej rodzice. Grace Lee jest bowiem córką pastora. A ten z eutanazją pogodzić się nie może.

Poręczyciele płacą za Assange'a, bo złamał warunki zwolnienia

Dziewięć osób, które poręczyły własnym majątkiem za założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a, będzie musiało zapłacić. Sąd w Londynie nakazał wpłacenie deklarowanych kwot, argumentując, że Assange złamał warunki zwolnienia za kaucją, gdy schronił się w ambasadzie Ekwadoru.

Potężna eksplozja koło budynków wywiadu

Bomba eksplodowała w pobliżu należącego do syryjskiego wywiadu kompleksu na przedmieściach Damaszku - podała syryjska telewizja Al-Ichbarija. Przedstawiciel władz pragnący zachować anonimowość powiedział agencji Associated Press, że był to zamach samobójczy.

Phenian: Nasze rakiety mogą dosięgnąć terytorium USA

Korea Północna oświadczyła, że dysponuje pociskami strategicznymi o zasięgu obejmującym terytorium m.in. Stanów Zjednoczonych. W niedzielę Korea Południowa i USA porozumiały się ws. zwiększenia zasięgu południowokoreańskich rakiet balistycznych.

Witają Merkel. "Córko Hitlera, won z Grecji"

Niemieckie władze w oczach wielu Greków odpowiadają za wiele spadających na nich nieszczęść. Nie jest więc dziwne, że wizycie kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Atenach towarzyszą protesty.

64 lata temu był najgorszym uczniem. Teraz dostał Nobla

Bycie wybitnym naukowcem i noblistą nie zawsze wymaga bycia wybitnym uczniem w młodości. Jak przyznał tegoroczny laureat nagrody Nobla w biologii, prof. John Gurdon, w wieku 15 lat jego nauczyciel stwierdził, iż wysłanie go na uniwersytet byłoby "czystą stratą czasu".

Huczne wesela nie dla wietnamskich "komunistów"

Członkowie Komunistycznej Partii Wietnamu nie mogą organizować zbyt luksusowych przyjęć weselnych - oznajmiły władze partyjne, które starają się poprawić wizerunek skorumpowanej organizacji w oczach społeczeństwa.