- To nie ma co komentować, też słyszałem, że coś takiego miało miejsce - powiedział Bronisław Komorowski, odnosząc się do incydentu w Łucku. Polski prezydent po wystąpieniu w miejscowej katedrze został zaatakowany jajkiem. Napastnik to 21-letni mieszkaniec Zaporoża. Odpowie za chuligaństwo - informuje MSW Ukrainy.

Bronisław Komorowski zaatakowany jajkiem podczas wizyty w Łucku. Do incydentu doszło po wyjściu prezydenta z katedry. Prezydent poleciał na Ukrainę wziąć udział w uroczystościach związanych z 70. rocznicą zbrodni wołyńskiej. Opozycyjna, nacjonalistyczna partia Swoboda nie wykluczała wcześniej protestów, a wizyta określana była przez nią mianem "niepożądanej".

Za eskalację rasizmu uznano we Włoszech słowa wiceprzewodniczącego Senatu Roberto Calderolego z prawicowej Ligi Północnej, który w sobotę w czasie wiecu swego ugrupowania powiedział, że czarnoskóra minister ds. integracji Cecile Kyenge "przypomina orangutana".

23-letnia Australijka w poważnym stanie trafiła do szpitala po tym, jak została wzięta na rogi przez byki w niedzielnej gonitwie w hiszpańskiej Pampelunie. W biegu kończącym tegoroczną fiestę ku czci św. Fermina lekkie obrażenia odniosły jeszcze cztery osoby.

Izrael zaatakował na początku lipca syryjskie składy nowoczesnych pocisków przeciwokrętowych Jachont, które Rosja mimo apeli społeczności międzynarodowej sprzedała reżimowi w Syrii. Informację podał "New York Times", powołując się na źródła we władzach USA.

W Chinach ponad 300 tys. ludzi opuściło swoje domy i uciekło w głąb lądu przed atakiem tajfunu Soulik, który powoduje powodzie i lawiny błotne - poinformowały w niedzielę chińskie władze. Trudna sytuacja panuje też na Tajwanie.

Siedmiu żołnierzy sił pokojowych ONZ w Sudanie (UNAMID) zginęło, a 17 zostało rannych w prowincji Darfur, po tym jak zostali ostrzelani przez nieustalonych napastników - poinformował w sobotę rzecznik UNAMID.

Co najmniej 21 osób zginęło w zamachach bombowych na dwa sunnickie meczety w Bagdadzie. Kilkadziesiąt kolejnych zostało rannych. To kolejne akty terroru w fali przemocy, która przetacza się przez Irak od czasu rozpoczęcia świętego dla muzułmanów miesiąca ramadan.

George Zimmerman, ochotniczy strażnik osiedlowy, który w ubiegłym roku zastrzelił nieuzbrojonego czarnoskórego 17-latka Trayvona Martina, został uniewinniony. Oskarżony przyznał, że strzelił do chłopaka, ale twierdził, że działał w samoobronie. Bliscy ofiary przekonywali zaś, że do ataku doszło z powodu uprzedzeń rasowych.

Z 14 do 18 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zderzenia ciężarówki z autobusem w Moskwie. Troje z 25 rannych zmarło w szpitalu - poinformowała przedstawicielka Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. - Kierowca wyjeżdżając z bocznej drogi, nie zachował ostrożności i uderzył w autobus niemal rozrywając go na dwie części - relacjonował na antenie TVN24 dziennikarz Polskiego Radia Maciej Jastrzębski.

Trzy cenne oryginalne druki Marcina Lutra skradziono z witryny w jego muzeum w Eisenach w Turyngii - poinformowała policja. Ich wartość oszacowano na ok. 60 tys. euro. Nie natrafiono dotąd na ślad sprawców kradzieży.