USA i Chiny uzgodniły w sobotę podjęcie wspólnych działań w celu denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Następuje to w chwili nasilającego się napięcia w regionie, m.in. z powodu wojowniczej retoryki ze strony Korei Północnej.

Pomimo poważnych cięć w budżecie Pentagonu i uziemienia części lotnictwa bojowego USA w celu zaoszczędzenia pieniędzy, US Navy intensywnie rozwija program bazujących na pokładach lotniskowców automatycznych samolotów. W najbliższych latach na ten cel pójdzie 2,3 miliarda dolarów. Ogłoszono już wstępny konkurs na projekty dronów bojowych nowej generacji.

Po śmierci Margaret Thatcher wielu jej przeciwników wpadło w wielką radość. Bardzo popularna stała się piosenka "Ding Dong, the Witch is Dead" z filmu "Czarnoksiężnik z krany Oz", która trafiła na szczyt listy przebojów radia BBC. Władze państwowego nadawcy zdecydowali, że piosenka zostanie ocenzurowana.

Siedmioletnia dziewczynka to pierwsza ofiara nowego szczepu ptasiej grypy w Pekinie - poinformowały lokalne media w sobotę. Dziecko przebywa w szpitalu, jego stan jest stabilny. Ogółem w Chinach na ptasią grypę szczepu H7N9 od zeszłego miesiąca zmarło 11 osób.

Rosyjskie wojsko przyjęło ostateczną koncepcję bombowca strategicznego przyszłości PAK-DA. Teraz mają ruszyć prace projektowe nad nową maszyną, która ma przypominać amerykańskiego B-2, ale być od niego lepsza. Część rosyjskich ekspertów twierdzi jednak, że będzie to raczej "biały słoń" - droga, mało przydatna i licząca niewiele egzemlarzy "zabawka".

"Sloppy Joe's", jeden z najsłynniejszych barów w przedrewolucyjnej Hawanie, ulubiony lokal amerykańskich turystów i gwiazd ekranu takich jak John Wayne, Spencer Tracy i Clark Gable, otworzył w piątek swoje podwoje po prawie 50 latach przerwy.

Amerykański sekretarz stanu John Kerry spotka się w sobotę z liderami Chin. Będzie namawiał ich do zwiększenia presji na Koreę Północną, tak by zaprzestała wojennej retoryki i powróciła do rozmów nuklearnych. W piątek, kończąc swoją wizytę w Korei Płd. Kerry powiedział, że jeśli Pjongjang będzie przestrzegać swoich zobowiązań międzynarodowych, to jest gotowość do wznowienia pomocy dla jego mieszkańców. W zamian jednak za denuklearyzację.

Włoska policja pocztowa, zajmująca się zwalczaniem przestępczości w Internecie, zamknęła i skasowała strony na Facebooku pod hasłem "Nienawidzę Giorgio Napolitano". Znajdowały się tam wrogie i obraźliwe wypowiedzi na temat prezydenta. Odpowie za to dziewięć osób.

Pierwszy na świecie morski tunel dla dużych statków powstanie u nasady półwyspu Stad na zachodnim wybrzeżu Norwegii - zapowiedział w piątek norweski rząd. Planowany tunel ułatwi żeglugę na znanym z trudności nawigacyjnych akwenie między portami Bergen i Alesund.

Matka sześciolatka, który zginął w masakrze w Newtown, odczyta w radiu orędzie, wygłaszane co tydzień przez Baracka Obamę. Poprosił ją o to sam prezydent, który chce wywrzeć nacisk na Kongres w sprawie zaostrzenia przepisów dotyczących broni.

Rosyjski okręt desantowy Aleksandr Szabalin opuścił w piątek port w Noworosyjsku nad Morzem Czarnym i płynie w kierunku Syrii - poinformowała agencja Interfax, powołując się na władze wojskowe.

Kości chilijskiego noblisty Pabla Nerudy zostaną zbadane pod kątem zawartości trucizny - ogłosiła Państwowa Medyczna Służba Prawna Chile. Szczątki będą badane w wyspecjalizowanym laboratorium w USA.