Prezydent Syrii Baszar el-Asad oskarżył Zachód o wspieranie walczących w Syrii dżihadystów powiązanych z Al-Kaidą. Zagroził, że karą za to będą ataki na cele w sercu Europy i USA.

Niemieccy architekci i inżynierowie zaprojektowali budynek, który jest całkowicie zasilany przez energię płynącą z żywych glonów - to pierwszy tego typu obiekt na świecie. - Czy może być coś bardziej ekologicznego? - pytają pomysłodawcy. "Glonowy dom" stanął w Hamburgu.

Premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew sprzeciwił się w środę łagodzeniu polityki budżetowej w celu ożywienia zwalniającej gospodarki. Szef rządu ostrzegł, że recesja, w której pogrążyły się już niektóre kraje, może dojść do Rosji.

Jako pierwszy kraj w regionie Nowa Zelandia przyjęła ustawę dopuszczającą zawieranie małżeństw przez osoby tej samej płci. Decyzję wiwatami przyjęły tłumy zebrane pod budynkiem parlamentu i jej zwolennicy w różnych miejscach stolicy, Wellington.

Ostatnią drogę ulicami Londynu przebyła Margaret Thatcher. Trumna z jej ciałem ruszyła samochodem z Pałacu Westminsterskiego do kościoła św. Klemensa, a potem na zabytkowej lawecie armatniej przejechała do Katedry św. Pawła. Tysiące londyńczyków oddały hołd Thatcher stojąc wzdłuż trasy przejazdu trumny. Obyło się bez incydentów, choć chwilami dało się słyszeć gwizdy.

Ponad 4 tysiące policjantów zmobilizował Scotland Yard do pilnowania porządku podczas środowego pogrzebu zmarłej 8 kwietnia byłej premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. Podjęte środki bezpieczeństwa określa się jako operację na dużą skalę.

W Marsylii rozpoczął się w środę proces kierownictwa francuskiej firmy PIP, produkującej pękające implanty piersi. Wadliwe implanty wszczepiono ponad 300 tys. kobiet na całym świecie. Pozwy przeciwko firmie złożyło 5250 kobiet.

Czeska stacja sanitarna w Ostravie przy granicy z Polską potwierdziła 12 przypadków zakażenia tasiemcem. Ich źródłem jest mięso wołowe czeskiego pochodzenia. Lokalne władze zachęcają do przebadania się wszystkich, którzy jedli wołowinę w drugiej połowie grudnia 2012. Apele dotyczą też Polaków mieszkających przy granicy.

Podwyższony stopień gotowości policji i tysiące ludzi na ulicach. W Londynie odbyły się uroczystości pogrzebowe "Żelaznej Damy" Margaret Thatcher, konserwatywnej premier Wielkiej Brytanii w latach 1979-90, jednego z najwybitniejszych polityków II połowy XX wieku. Trumna z ciałem Thatcher o godz. 11. opuściła Pałac Westminsterski, a tuż przed południem dotarła do Katedry św. Pawła, gdzie odprawiono mszę pogrzebową. Wzięło w niej udział ponad 2 tys. gości z całego świata. Następnie trumnę przewieziono na cmentarz.