Zimna wojna japońskich wielorybników z ekologami na chwilę stała się "gorąca". Na Oceanie Arktycznym zderzyły się należące do nich statki. Obie strony zrzucają na siebie winę. Incydent był na tyle poważny, że interweniował rząd w Tokio.

Amerykańskie wojsko oficjalnie potwierdziło istnienie ściśle tajnego "Oddziału A", który podczas zimnej wojny stacjonował w Berlinie Zachodnim. Należący do niego najlepsi z najlepszych komandosów prowadzili akcje sabotażowe w NRD i tropili sabotażystów ze Wschodu. W wypadu III wojny światowej mieli zostać za linią frontu i prowadzić kampanię terroru oraz sabotażu.

24-letnia Polka mieszkająca w brytyjskim Manchesterze została oskarżona o zamordowanie swojego siedmiotygodniowego synka - podają brytyjskie media. Wraz z nią przed sądem stanie dwóch starszych mężczyzn. Odpowiedzą za zaniedbanie.

Co najmniej 16 islamskich rebeliantów zginęło, a 20 zostało rannych w niedzielę na północy Syrii w podwójnym ataku samobójczym, dokonanym przez ugrupowanie dżihadystyczne Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL) - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według byłej sekretarz stanu USA Hillary Clinton nowe jednostronne sankcje nałożone na Iran mogłyby zniweczyć międzynarodowe negocjacje ws. irańskiego programu nuklearnego. Clinton wezwała Kongres do współpracy z prezydentem w prezentowaniu jednolitego stanowiska wobec Teheranu.

Armia iracka nasiliła w niedzielę ostrzał artyleryjski Faludży, około 60 km na zachód od Bagdadu, przygotowując się do szturmu, mającego na celu odzyskanie kontroli nad tym miastem, opanowanym od miesiąca przez sunnickich rebeliantów.

46 lat temu amerykańskie wojsko musiało się zmierzyć z jednym z najpoważniejszych wypadków z udziałem broni jądrowej. Na Grenlandii rozbił się bombowiec B-52 z czterema bombami termojądrowymi. Jednej z nich, rozbitej na drobne fragmenty, nie udało się odnaleźć. Spoczywa do dzisiaj pod lodami Grenlandii.