Szef klubu SPD nie splagiatował swojej pracy doktorskiej

Szef klubu parlamentarnego SPD Frank-Walter Steinmeier we wtorek został oczyszczony z zarzutów o popełnienie plagiatu podczas pisania rozprawy doktorskiej. Władze uniwersytetu w Giessen po zbadaniu zarzutów postanowiły nie odbierać mu tytułu naukowego.

Rosja chce Iranu, opozycja Teheranu przy stole nie widzi, a Asad władzy nie odda

Syryjski minister informacji Omran Ahid ez-Zubi zapowiedział, że w trakcie rozmów pokojowych nie będzie poruszany temat oddania sterów władzy przez rząd w Damaszku. Podkreślił jednocześnie, że Baszar el-Asad pozostanie na swym stanowisku. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow uważa natomiast, że na konferencję Genewa 2 powinien zostać zaproszony Iran. Syryjska opozycja wyklucza udział w konferencji, na której Iran byłby obecny.

Kerry zakończył wizytę w Polsce. Przed wylotem odznaczył żołnierza GROM

Sekretarz stanu USA John Kerry zakończył we wtorek po popołudniu wizytę w Polsce. Kerry odwiedził 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie wręczył medal polskiemu żołnierzowi, spotkał się z twórcami marsjańskiego łazika Hyperion i odbył rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem oraz ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Nie zabrakło czasu na wizytę w warszawskiej kawiarni i rozmowę z grupą uczniów podstawówki.

Dziesiątki żołnierzy skazanych na śmierć za bunt

Co najmniej 150 banglijskich żołnierzy paramilitarnych sił ochrony pogranicza zostało skazanych na karę śmierci za zabójstwa, spiski i podpalenia podczas buntu w 2009 r. W krwawej masakrze z ich rąk zginęły 74 osoby, w tym 57 oficerów i dowódców.

Zagłodzili córkę, by sprzedać jej organy? Parze z USA grozi kara śmierci

Amerykańska para mieszkająca w Katarze od wielu miesięcy przebywa w więzieniu w związku z podejrzeniami o zagłodzenie swojej adoptowanej córki. Według katarskich śledczych, rodzice celowo doprowadzili do śmierci dziewczynki, by sprzedać jej organy. Według nich samych oraz ich prawników, dziewczynka zmarła wskutek zaburzeń żywieniowych, a samo postępowanie prowadzone jest w sposób stronniczy. Jeśli zostaną skazani, grozi im kara śmierci.

Kerry krytykowany. "Niepotrzebne spotkanie"

"New York Times" krytykuje sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego za jego niedzielną wizytę w Egipcie, w czasie której spotkał się m.in. z dowódcą armii gen. Sisim, co według gazety uwiarygodniło obalenie demokratycznie wybranych władz tego kraju.

Bez odpowiedzi na pytania o podsłuchy. "Bliższe konsultacje między służbami"

- Uzgodniliśmy bliższe konsultacje między naszymi służbami, jak zwalczać wspólne zagrożenie - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w odpowiedzi na pytanie, czy z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym rozmawiali o kwestii podsłuchów prowadzonych przez amerykański wywiad. Dziennikarze przyjęli jego wypowiedź śmiechem. Sam Kerry na konferencji unikał odpowiedzi na pytania dziennikarzy o podsłuchy.

Kongo: rebelianci z M23 składają broń

Rebelianci z kongijskiego ugrupowania M23 zapowiedzieli, że złożą broń i zdemobilizują swoich bojowników walczących z rządem Demokratycznej Republiki Konga.

Impas w kolebce "arabskiej wiosny" trwa

Rządzący Tunezją umiarkowani islamiści oraz ugrupowania opozycyjne w poniedziałek zawiesiły rozmowy ws. utworzenia przejściowego rządu, jako powód podając brak porozumienia w sprawie nowego premiera. Kryzys polityczny w kolebce "arabskiej wiosny" trwa od lipca.

Tarcza antyrakietowa zgodnie z planem

W momencie, gdy Zachód Europy przechodzi kryzys zaufania do Ameryki i gdy w Polsce coraz częściej pada pytanie o wartość sojuszu wojskowego NATO, John Kerry zjawia się w Warszawie. Bo właśnie teraz Stany Zjednoczone potwierdzają, że tarcza antyrakietowa mająca chronić Europę - będzie budowana zgodnie z planem.

Aresztowano podejrzanych o zabójstwo dziennikarzy w Mali

Pięć osób, w tym prawdopodobnie jednego ze sprawców, aresztowano w związku z zamordowaniem dwojga francuskich dziennikarzy - poinformowały źródła w malijskiej armii. Brutalna zbrodnia wstrząsnęła opinią publiczną we Francji.

Amerykański Senat przeciwko dyskryminacji homoseksualistów

Amerykański Senat przyjął ustawę zakazującą dyskryminacji w pracy ze względu na orientację seksualną. Jeśli poprze ją Izba Reprezentantów, będzie to znaczny postęp w kwestii praw gejów w USA. Ustawa od dwóch dekad była bez powodzenia zgłaszana w Kongresie.

Porwany autobus w Norwegii. Trzy osoby nie żyją

Trzy osoby zostały zabite w poniedziałek w autobusie, który w zachodniej Norwegii uprowadził napastnik uzbrojony w nóż - poinformowała norweska policja. Według niej domniemanego napastnika obcego pochodzenia zatrzymano.

Płótna warte miliony pomiędzy resztkami jedzenia. "To wierzchołek góry lodowej"

Pomiędzy stertami rozkładającego się jedzenia, w szarym bloku w Monachium znajdowało się ponad 1,5 tys. obrazów, dzieł Picassa, Matisse'a i Chagalla, wartych ponad miliard euro. Kolekcję zgromadził nazistowski współpracownik Hildebrand Gurlitt, który zbiory przekazał swojemu synowi. To właśnie jego zatrzymały niemieckie władze. Według ekspertów, nawet 90 procent zrabowanych przez nazistów dzieł nie zostało jeszcze odzyskanych.

Nacjonaliści w Moskwie: Jesteśmy przeciwko Azjatom i tym z Kaukazu. "Jedzą nasz chleb"

- Jesteśmy przeciwko nielegalnej imigracji, przeciwko Azjatom i tym z Kaukazu. Zabierają nam miejsca pracy i jedzą nasz chleb - powiedział jeden z manifestujących w Moskwie w rozmowie z reporterem "Faktów TVN". W poniedziałek, w Dniu Jedności Narodowej, ulicami stolicy Rosji przeszedł marsz skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań. W marszu uczestniczyło blisko 10 tys. osób.