Okręty izraelskiej marynarki wojennej otworzyły u wybrzeży Strefy Gazy ogień do dwóch palestyńskich łodzi, najprawdopodobniej przewożących kontrabandę. Obie łodzie zatonęły w następstwie eksplozji, do której doszło wskutek ostrzału - podaje agencja AP.

Umowa stowarzyszeniowa Ukrainy z UE jest wielką szansą na modernizację tego kraju - oświadczył w Kijowie minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, który przebywa z pierwszą wizytą w ukraińskiej stolicy od podpisania politycznej części tej umowy.

Nie wiadomo, czy to żart, czy poważna deklaracja, ale jeden z mieszkańców Alaski chce ją powtórnie zobaczyć w granicach Rosji. Pięć dni temu złożył odpowiednią petycję na stronie Białego Domu. Podpisało się pod nią do tej pory ponad 27 tys. osób. Jeżeli "licznik" wskaże 100 tys., administracja Baracka Obamy będzie musiała publicznie na nią odpowiedzieć.

Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow zwolnił w środę swego stałego przedstawiciela na Krymie Serhija Kunicyna, który wcześniej sam podał się do dymisji w proteście przeciwko bezczynności ukraińskich władz wobec rosyjskiej okupacji półwyspu.

Watykan ogłosił w środę, że przyjął dymisję, złożoną w październiku 2013 roku przez biskupa Limburga w Niemczech Franza-Petera Tebartza-van Elsta, oskarżanego o szastanie pieniędzmi i wydanie milionów euro na budowę rezydencji z kościelnego funduszu pomocy.

Nad Bałtykiem, Morzem Czarnym, wzdłuż granic z Ukrainą, Finlandią i na Syberii. W ciągu ostatniego miesiąca rosyjska armia pokazała, na co ją stać, nie tylko na Krymie, który zajęła w ciągu zaledwie trzech tygodni, ostatecznie doprowadzając Kijów do decyzji o wycofaniu z półwyspu swoich wojsk, ale też w trakcie zarządzonych przez Władimira Putina manewrów. Łącznie wzięło i wciąż bierze w nich udział ponad 200 tys. żołnierzy, tysiące czołgów i setki samolotów.

Belgijska policja poinformowała, że znalazła podejrzany pakunek w autobusie miejskim w Brukseli. Wezwała oddział saperów, by zbadali paczkę. Okazało się, że to fałszywy alarm. W środę do stolicy Belgii przyjedzie prezydent Barack Obama.

Trzech agentów Secret Service mających ochraniać prezydenta USA Baracka Obamę podczas wizyty w Holandii zostało odesłanych do USA "z powodów dyscyplinarnych". Jeden z nich został znaleziony pijany w holu hotelu w Amsterdamie - donosi "Washington Post".