Atak hakerski na Centralne Dowództwo amerykańskiej armii. "Wróciliśmy!"

Żadne tajne informacje nie zostały ujawnione i żadna z nich nie pochodziła z naszych serwerów - oznajmiło Centralne Dowództwo (CENTCOM) amerykańskiej armii, którego konta na Twitterze i Youtubie padły w poniedziałek ofiarami cyberdżihadystów. "Amerykańscy żołnierze, nadchodzimy. Uważajcie" - można było przeczytać na stronie dowództwa, które kieruje działaniami Amerykanów na terenie Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Centralnej. "Wróciliśmy!" - napisali w nocy na Twitterze Amerykanie.

Islam w pułapce

- To, co się stało w Paryżu było nie tylko zbrodnią, ale też pułapką - takie komentarze po ostatnich zamachach dużo mówią o strachu przed islamofobią. Strachu wśród francuskich muzułmanów, których może być nawet około 6 milionów, choć to tylko szacunki, bo nad Sekwaną - nawet w czasie spisu powszechnego - nie wolno pytać o wyznanie. Ta wolność religijna, a zarazem laickość kraju mogły dać islamskim radykałom pole do działania. Francja, która w XIX wieku zaczęła sprowadzać do siebie muzułmanów teraz (jak mówią oni sami) zmienia do nich nastawienie.

Na niemieckich ulicach protestują przeciwko Pegidzie. Merkel: islam należy do Niemiec

Dziesiątki tysięcy ludzi zaprotestowały w poniedziałek w niemieckich miastach przeciwko zaplanowanym na ten dzień demonstracjom prawicowo-populistycznego ruchu obywatelskiego Pegida (Patriotyczni Europejczycy przeciwko Islamizacji Zachodu). Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała z kolei po spotkaniu z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu w Berlinie, że islam należy do Niemiec.

Imperialne marzenie Erdogana. Prezydent Turcji i 16 wojów

Bogata oprawa powitania prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa w Ankarze. W nowym prezydenckim pałacu prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana czekało na Palestyńczyka i jego tureckiego gospodarza 16 aktorów przebranych w historyczne stroje wojskowe.

Amerykańskie media krytykują Obamę. Biały Dom przyznaje: powinniśmy posłać kogoś ważniejszego

Wśród ok. 50 zagranicznych przywódców, którzy w niedzielę uczestniczyli w Paryżu w "marszu republiki" przeciwko terroryzmowi, nie było prezydenta Stanów Zjednoczonych. Część mediów USA ostro krytykuje Baracka Obamę za tę nieobecność. Stany Zjednoczone reprezentowała tylko ambasador Jane Hartley. Biały Dom w poniedziałek przyznał, że w Paryżu powinien pojawić się "ktoś wyżej postawiony".

Rupert Murdoch krytykuje muzułmanów. Przeciwko niemu m.in. J.K. Rowling

Rupert Murdoch, właściciel jednej z największych korporacji prasowych News Corporation, mocno wypowiedział się na Twitterze ws. islamu. Stwierdził, że odpowiedzialność za zamachy we Francji spada na wszystkich muzułmanów. Natychmiast spotkał się z ostrą krytyką z różnych stron. Skrytykowała go m.in. autorka serii o Harrym Potterze J.K. Rowling.

Komorowski: nie ma zagrożenia islamskim terroryzmem w Polsce

W ocenie służb w Polsce nie ma bezpośredniego zagrożenia aktami terroru takimi jak we Francji, państwo musi się jednak na nie przygotowywać – powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który przewodniczył w poniedziałek obradom Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Moskwa nie wyda Kijowowi Janukowycza? "Jest ścigany z przyczyn politycznych"

Rosja odmówi najpewniej ekstradycji byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i innych byłych urzędników - jego współpracowników - jeśli otrzyma wniosek w tej sprawie - pisze agencja Interfax, powołując się na dobrze poinformowane źródło. Interpol wydał międzynarodowy list gończy, nakazujący ściganie zbiegłego niemal rok temu z kraju byłego prezydenta Ukrainy oraz byłego premiera Mykoły Azarowa – poinformował szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow. W sumie na liście Interpolu jest już 12 członków poprzedniej ekipy rządzącej. Ale na tym nie koniec - zapewnia Awakow.