Dżihadyści wysadzili w powietrze cztery sunnickie meczety-mauzolea w centrum okupowanego przez nich Mosulu na północy Iraku. Jednocześnie uprowadzili dwóch muzułmańskich duchownych, którzy protestowali przeciwko tym aktom wandalizmu.

Wyborczy plakat zaprezentowany przez brytyjskiego premiera doczekał się w sieci wielu żartobliwych przeróbek. Internauci mają wątpliwości, dokąd prowadzi droga widoczna na plakacie. Przy okazji wyszło na jaw, że zdjęcie wcale nie powstało w Wielkiej Brytanii.

Najbardziej poszukiwany w Grecji lewacki terrorysta, schwytany w sobotę niedaleko Aten, planował zbrojny napad na ateńskie, pilne strzeżone więzienie w celu uwolnienia innych terrorystów - poinformowała w niedzielę wieczorem policja.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron dał w niedzielę do zrozumienia, że byłby gotowy przyspieszyć zapowiedziane na 2017 r. referendum w sprawie członkostwa kraju w Unii Europejskiej, jeśli jego Partia Konserwatywna wygra majowe wybory parlamentarne.

Burmistrz podparyskiej gminy Champlan odmówił miejsca pochówku dwumiesięcznemu dziecku z romskiej rodziny, pierwszeństwo przyznając mieszkańcom płacącym podatki - napisał francuski dziennik "Le Parisien". Burmistrz twierdzi, że jego słowa przeinaczono.

Wrak statku Cemfjord, którego kadłub co najmniej od soboty utrzymywał się nad powierzchnią wód u wybrzeży północnej Szkocji, w niedzielne popołudnie całkowicie zatonął - poinformował w rozmowie z TVN24 armator statku. Tymczasem stacja BBC doniosła, że w czasie niedzielnych poszukiwań w większości polskiej załogi cementowca na wybrzeżu jednej z wysp archipelagu Orkadów znaleziono wyrzuconą przez morze tratwę ratunkową. Przed godziną 17 łodzie ratunkowe biorące udział w akcji zaczęły wracać do portów.

Od katastrofy airbusa 28 grudnia samoloty tanich linii lotniczych AirAsia mają same kłopoty. Ostatnio - w sobotę. Samolotowi startującemu z tego samego lotniska, z którego wyruszyła maszyna tragicznego rejsu QZ8501, na pasie startowym w czasie rozpędzania się zgasły silniki. Na pokładzie wybuchła panika. Ludzie wysiedli z samolotu i zażądali zwrotu pieniędzy. Przewoźnik odmówił przekonując, że maszyna może polecieć.

Ekipy poszukiwawcze próbujące odnaleźć ofiary katastrofy airbusa linii AirAsia z 28 grudnia wyłowiły z wody w niedzielę cztery kolejne ciała. Trzy z nich wydobyła załoga amerykańskiego niszczyciela USS Sampson. Pod wodą mają zacząć pracę także rosyjscy płetwonurkowie, którzy przebywają w regionie w związku z zaplanowanymi, a ostatnio odwołanymi wspólnymi ćwiczeniami z Indonezyjczykami.

Rejon, w którym to się wydarzyło, jest szczególnie trudny do żeglugi. Wysokość fal w sobotę wynosiła osiem metrów. Fala 20-30 proc. większa od pozostałych mogła doprowadzić do przesunięcia ładunku na pokładzie i tym sposobem doszło do utraty stateczności i wypadku - mówił w rozmowie z TVN24 w poranku "Wstajesz i weekend" kpt. Roman Paszke.

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier powiedział w wywiadzie dla niedzielnego wydania „Die Welt”, że dostrzega nową szansę na postęp w przezwyciężaniu kryzysu na Ukrainie i zamierza ją wykorzystać; zapowiada kolejne rozmowy.