Prawy Sektor zwołuje zjazd nadzwyczajny. „Amnestia za strzelaninę w Mukaczewie"

Po strzelaninie w Mukaczewie, gdzie zginęło dwóch ochotników batalionu Prawy Sektor, przywódca tej radykalnej organizacji Dmytro Jarosz zapowiedział zmianę strategii. W najbliższym czasie zwoła zjazd nadzwyczajny i zorganizuje wiec na Majdanie Niepodległości w Kijowie. - Nasze postulaty pozostają bez zmian: dymisja rządu i prezydenta Petra Poroszenki - oświadczył Jarosz. Proponuje władzom w Kijowie układ: amnestię dla ukrywających się w zakarpackim lesie jego ludzi w zamian za włączenie oddziałów Prawego Sektora w struktury sił zbrojnych Ukrainy.

Czarna seria katastrof. Co się dzieje z rosyjskim lotnictwem?

Dwa bombowce strategiczne Tu-95, dwa myśliwce MiG-29, nowy bombowiec taktyczny Su-34 i starszy Su-24. Wszystkie te maszyny rozbiły się w Rosji w nieco ponad miesiąc. To wyjątkowa skala strat, nawet w tak dużym lotnictwie jak rosyjskie. Możliwe, że Rosjanie mają potężnego pecha. Nie można jednak zaprzeczyć, że ich siły lotnicze mają kilka problemów, które zwiększają ryzyko katastrof.

Strażnicy z zarzutami po ucieczce "El Chapo"

Siedmiu strażników usłyszało zarzuty w związku z ucieczką meksykańskiego barona narkotykowego Joaquina "El Chapo" Guzmana. Trwa dochodzenie wobec 15 innych osób związanych ze służbą więzienną.

„Stałem się śmiercią, niszczycielem światów”. Próba pierwszego narzędzia zagłady

- Wiedzieliśmy, że świat już nie będzie taki sam. Kilka osób się śmiało, kilka płakało. Większość patrzyła w ciszy – powiedział Robert Oppenheimer, wspominając po latach moment, gdy zobaczył oślepiający błysk i poczuł potężny podmuch pierwszej eksplozji jądrowej. 16 lipca 1945 roku test o kryptonimie „Trinity” nieodwracalnie zmienił ludzkość i historię. Człowiek zyskał broń, która prawdopodobnie zapobiegła III wojnie światowej, ale też dała mu możliwość samozagłady.

Zaatakował amerykańskie bazy. Podróże napastnika pod lupą FBI

Amerykańskie władze przypuszczają, że napastnik, który zastrzelił czterech marines podczas ataku na dwie bazy marynarki wojennej w Chattanooga (Tennessee, USA), podróżował w minionym roku do Jordanii i Jemenu. Śledczy sprawdzają jego związki z radykalnymi islamistami.

Katastrofa kolejowa w RPA. Ponad 200 osób rannych

Ponad 200 osób zostało rannych w piątek w zderzeniu pociągów w Johannesburgu. Co najmniej 90 z nich trafiło do szpitali z obrażeniami od lekkich do poważnych - wynika z informacji podanych przez służby ratownicze RPA.

Noworodek znaleziony w śmietniku. Matka bała się, że straci pracę

Historia zaledwie dwutygodniowego chłopca odnalezionego w środę w pojemniku na śmieci, poruszyła całą Hiszpanię. Życie dziecka uratował przypadkowy przechodzień, który usłyszał płacz dochodzący z kontenera i powiadomił straż miejską. W piątek aresztowano matkę chłopca. Jak przyznała, porzuciła synka, bo czuła się przytłoczona swoją sytuacją.

O decentralizacji Ukrainy na posiedzeniu rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa

- Putin i stali członkowie rady wymienili poglądy - to jedyny komentarz rzecznika prezydenta Rosji do informacji, że podczas piątkowego posiedzenia rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa jednym z tematów była sprawa decentralizacji władzy na Ukrainie. Ze stałymi członkami rady spotkał się prezydent Władimir Putin.

Jako jedyny głosował przeciw aneksji Krymu. Chcą go aresztować

Sąd w Moskwie wydał w piątek nakaz aresztowania deputowanego Ilji Ponomariowa, który jako jedyny głosował w 2014 roku przeciwko aneksji Krymu przez Rosję. Wcześniej Ponomariow został formalnie oskarżony o wyłudzenie pieniędzy o równowartości 750 tys. dolarów.

Upamiętnili ofiary lotu MH17. Premier Australii nie przebierał w słowach

W pierwszą rocznicę katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się na wschodzie Ukrainy - trafiony najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze wystrzeloną z terytorium kontrolowanego przez separatystów - w Australii i Holandii uczczono pamięć ofiar tej tragedii. Australijski premier Tony Abbott nazwał zestrzelenie maszyny "barbarzyństwem".

Była propaganda, jest rzeczywistość. Rosjanie mówią prawdę o superbombowcach

Po dwóch miesiącach od ogłoszenia przez Rosjan wznowienia produkcji bombowców strategicznych Tu-160 na jaw wychodzi prawda kryjąca się za tą propagandową zagrywką. Nowe maszyny mają się pojawić nie już teraz, ale dopiero po 2023 roku i na dodatek opóźnią pracę nad bombowcem nowej generacji PAK-DA. Początkowo zapewniano, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Jest możliwe, że żadnego zupełnie nowego superbombowca w ogóle nie będzie.

Chcieli porwać i ściąć żołnierza. Policja zatrzymała niedoszłych zamachowców

Chcieli porwać wysokiego rangą wojskowego, ściąć mu głowę i wszystko sfilmować sportową kamerą - tak miał przebiegać zamach terrorystyczny we Francji, który ostatecznie został udaremniony przez służby specjalne. Na jaw wychodzi więcej szczegółów ataku, jaki chcieli przeprowadzić islamiści. Francuska policja zatrzymała niedoszłych zamachowców.

"Nie biegnij szybciej, niż może lecieć twój Anioł Stróż"

Rok temu wsiadali na pokład boeinga 777 wylatującego z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Niektórzy jechali na wakacje życia, inni wracali do domu, jeszcze inni wyruszali, by zacząć wszystko od nowa. Przypominamy sylwetki pasażerów lotu MH17, których życie zostało tragicznie przerwane nad Donbasem.

Rosyjski konsul wyrzucony z Odessy. MSZ w Moskwie: nieprzyjazny krok

Ukraińskie władze uznały za personę non grata i poprosiły o opuszczenie kraju pełniącego obowiązki konsula generalnego Rosji w Odessie. - Jego działalność wykraczała poza ramy dyplomatycznych obowiązków – oświadczyła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. MSZ w Moskwie uznało decyzję "nieprzyjaznym krokiem i sztucznym wywoływaniem napięć".

"Obelga dla Iranu". Wpływowy irański duchowny stawia warunki

Iran zaakceptuje porozumienie nuklearne, jeśli sankcje zostaną natychmiast zniesione, zamrożone dochody - zwrócone, a rewolucyjne idee Islamskiej Republiki Iranu - zachowane - powiedział podczas piątkowych modłów jeden z wysokich rangą irańskich duchownych.