Rosja rozpoczęła erę nowego trenera, Fabio Capello. 66-letni Włoch, były trener m.in. Realu Madryt, Juventusu Turyn i AC Milan, ma na koncie pięć tytułów mistrza Włoch (kolejne dwa, które zdobył z Juventusem, zostały klubowi odebrane ze względu na aferę korupcyjną) oraz dwa mistrzostwa Hiszpanii. W 1994 triumfował także z Milanem w Lidze Mistrzów.
Skończyło się kłótnią
Tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie 66-letni zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Anglii. Powodem decyzji był konflikt z krajową federacją piłkarską, która - wbrew woli szkoleniowca - odebrała obrońcy Johnowi Terry'emu opaskę kapitana drużyny narodowej.
Na Euro 2012 Rosja zmierzyła się z Polską - w Warszawie padł remis 1:1. Po porażce z Grecją, Sborna odpadła w fazie grupowej.
W piątek niespodzianki nie było. W 30. minucie Roya Carrolla pokonał Wiktor Fajzulin, a na 12 minut przed końcem wynik z rzutu karnego ustalił Roman Szirokow.
Pozostałymi rywalami sbornej w grupie F są Portugalia, Izrael, Azerbejdżan i Luksemburg.
Niemcy "zawiedli"
Najwięcej bramek - bo osiem - Bośniacy (rewelacja ostatnich eliminacji do Euro 2012) wbili Liechtensteinowi. Na rekordowe strzelanie liczyli Niemcy, ale słabiutkim Wyspom Owczym zaaplikowali tylko trzy trafienia (gole zdobywali Mario Goetze i Mesut Oezil dwie).
Liderem polskiej grupy - H - zostali Anglicy. W Kiszyniowie ograli Mołdawię 5:0. Pierwszą bramkę zdobyli tak jak Polska - na początku meczu, z rzutu karnego.
Zawiedli w zasadzie tylko Włosi - wicemistrzowie Europy wywieźli z Bułgarii remis 2:2.
Wyniki el. MŚ 2014:
grupa A:Chorwacja - Macedonia 1:0Walia - Belgia 0:2
grupa B:Malta - Armenia 0:1Bułgaria - Włochy 2:2
grupa C:Kazachstan - Irlandia 1:2Niemcy - Wsypy Owcze 3:0
grupa D:Estonia- Rumunia 0:2Andora - Węgry 0:5Holandia - Turcja 2:0
grupa E:Albania - Cypr 3:1Słowenia - Szwajcaria 0:2Islandia - Norwegia 2:0
grupa F:Rosja - Irlandia Płn. 2:0Azerbejdżan - Izrael 1:1Luksemburg - Portugalia 1:2
grupa G:Liechtenstein - Bośnia i Hercegowina 1:8Litwa - Słowacja 1:1Łotwa - Grecja 1:2
grupa H:Czarnogóra - Polska 2:2Mołdawia - Anglia 0:5
grupa I:Gruzja - Białoruś 1:0Finlandia - Francja 0:1
Autor: kcz / Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: EPA