Eksperckie rady i kapitalne pomysły

 
Czat z ekspertem z Citi Handlowy
Źródło: TVN24.pl

- Czy mój pomysł na biznes jest dobry? - głównie tego chcieli się dowiedzieć internauci od eksperta dyżurującego na czacie programu "Kapitalny pomysł". Kolejny odcinek programu widzowie TVN mogli obejrzeć w niedzielny wieczór.

Wspólny projekt TVN i Citi Handlowy cieszy się zainteresowaniem telewidzów i pozytywnym odzewem internautów. Tuż po emisji programu na stronie internetowej "Kapitalnego Pomysłu" rozpoczął się trzydziestominutowy czat z Boguszem Niewiadomskim, dyrektorem Regionu Centrum Citi Handlowy.

Pytań do eksperta było wiele.

Grunt to dobry biznesplan

Internauci głównie szukali potwierdzenia, czy ich własny pomysł na biznes jest dobry. Ekspert podkreślił, że najważniejszym punktem przy realizacji jakiegokolwiek pomysłu na własny interes jest przygotowanie dobrego biznesplanu.

Wśród pomysłów na "kapitalny" biznes pojawiło się wiele interesujących projektów. "Lukasz" chce organizować loty widokowe w polskich kurortach śmigłowcem, "kamil" marzy o otwarciu wesołego miasteczka na miarę paryskiego Disneylandu, a użytkownik "EMES" rozmyśla nad zainwestowaniem w alternatywne źródła energii, np. wiatraki prądotwórcze.

Żeby interes był pasją

- Biznes nie zawsze robi się łatwo.Dlatego warto, żeby było to coś co sprawia nam przyjemność, żeby interes związany był z naszą pasją - radził w rozmowie z internautami Bogusz Niewiadomski.

Internauta "Hleb" zapytał "czy opłaca się w dzisiejszych czasach kryzysu brać kredyt w celu otwarcia swego biznesu?". Niewiadomski zapewnił, że dobre pomysły zawsze warto realizować. Podkreślił, że przygotowując biznesplan takiego pomysłu, należy dostosować go do warunków panujących na rynku. Ostrzegł jednak, że trzeba też "przyjąć gorszy scenariusz dla prowadzenia działalności".

Faworyt eksperta

Internauci byli też ciekawi, który z pomysłów przedstawionych w drugim odcinku ekspert uznał za najciekawszy. - Podobał mi się lokalizator środków komunikacji miejskiej. Jest to proste rozwiązanie, które pomaga znaleźć drogę nawet w obcym mieście i jest dostępne w telefonach komórkowych, który każdy posiada - tłumaczył Bogusz Niewiadomski.

Dodał, że z tego typu rozwiązań korzystają już banki, a technologia taka pozwala bez problemu i szybko zlokalizować bankomat, oddział, czy nawet rabat dla posiadaczy karty kredytowej.

Źródło: marca.com,sport.es,telegraph.co.uk,PAP

Czytaj także: