Kolejne zatrucie czadem w Wielkopolsce. Nie żyje 11-latek

TVN24

Do zatrucia czadem doszło w KościanieTVN 24
wideo 2/3

Z powodu zatrucia tlenkiem węgla do szpitala w środę wieczorem trafiła 5-osobowa rodzina z Kościana (woj. wielkopolskie). Lekarz stwierdził zgon 11-letniego dziecka.

Do tragedii doszło w środę przed godziną 21 w jednym z domów jednorodzinnych w Kościanie.

Zasłabł w łazience

11-latek prawdopodobnie poszedł do łazienki się umyć. Tam zasłabł. Rodzice nie mieli pojęcia, co mogło stać się ich synowi. Szybko wezwali na miejsce karetkę.

Gdy ratownicy dotarli, stwierdzili, że z pieca znajdującego się w łazience może wydobywać się czad. Wezwali strażaków, by to sprawdzili, a sami zajęli się resuscytacją 11-latka.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce, szybko potwierdzili przypuszczenia załogi karetki. - Zbadaliśmy miernikiem obecność tlenku węgla. Czujniki wykazały go już na korytarzu - mówi Dawid Kryś z kościańskiej policji.

Natychmiast zdecydowali o ewakuacji wszystkich mieszkańców domu. Zabrano ich do szpitala. To dwójka dzieci, ich rodzice oraz dziadek. - W szpitalu lekarz stwierdził zgon 11-letniego dziecka – powiedział rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt.

Cztery ofiary czadu

To już czwarta ofiara tlenku węgla w Wielkopolsce tej zimy, a trzecia w tym tygodniu.

We wtorek w wyniku zatrucia czadem zginęły dwie osoby w Jastrowiu. Ciała 34-latki i 60-latka odnaleziono w salonie kosmetycznym.

Autor: FC/mś / Źródło: PAP