Poznań

"Powietrze zbierane wczesnym rankiem" i woda dla kolekcjonerów. WOŚP w butelce

Poznań

Co jesteś w stanie zabutelkować?TVN 24
wideo 2/35

Na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wylicytować nawet wodę i powietrze.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. #WOSPwTVN24

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Metr sześcienny świeżego powietrza

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiono metr sześcienny świeżego powietrza z Parku Szczęśliwickiego na warszawskiej Ochocie.

"Dobrze wchodzi w płuca, wbrew temu co piszą media słabo zanieczyszczone, przefiltrowane przez liczne drzewa. Zbierane wczesnym rankiem na brzegu zamglonych stawów, pachnące lekko tatarakiem, odrobiną zdrowego błota, śpiewem ptaków i kwakaniem zdziwionych zaspanych kaczek" - tak anonimowy wystawca zachwala swój towar.

Kupić świeże powietrze może każdy. Nie przywiezie ci go kurier. Nie przyjdzie pocztą. Sam musisz iść po jego odbiór do parku. Jeśli weźmiesz ze sobą butelkę lub słoik, to możesz też zabrać go trochę na zaś. Wszystkie chwyty dozwolone.

Wybierz, w którym miejscu wykorzystasz swoje świeże powietrze parkszczesliwicki.pl

LICYTACJA ŚWIEŻEGO POWIETRZA

Woda ma tyle lat, co Orkiestra

Jeśli nie haust "świeżego" powietrza, to może kilka porządnych łyków wody? Nie jakiejś zwykłej, tylko takiej z historią

Anonimowy darczyńca przekazał na aukcję WOŚP "Mazowszankę" z lat 90. Popularna niegdyś woda jest w oryginalnej butelce, oczywiście z etykietą. Zupełnie, jakby ktoś właśnie wziął ją ze sklepowej półki.

"Ze względu na datę, z jakiej pochodzi, przeznaczona głównie do celów kolekcjonerskich, a dla odważnych również do celów degustacyjnych, czego jednak nie polecamy" - przestrzega wystawca.

Woda z historią Allegro Charytatywni - Aukcja WOŚP

LICYTACJA "MAZOWSZANKI"

Otwórz butelkę z Palikotem

Nie chcesz wody, której nie można wypić? Wolałbyś coś konkretnego i to w niebanalnym towarzystwie? Wylicytuj kolację z Januszem Palikotem. Były polityk i biznesmen obiecuje, że osobiście przygotuje wszystkie potrawy. Wybierze też piwa z małopolskiego browaru regionalnego w Tenczynku.

"Wśród nich będzie jedna z pierwszych rozlanych butelek limitowanej edycji RIS Barrel Aged. To ciemne piwo z bogatą gamą smaków i aromatów, o wysokiej zawartości alkoholu, z wyraźnymi nutami kawy i czekolady. Po miesiącach leżakowania w beczkach po amerykańskiej żytniej whiskey Chattanooga piwo nabrało dodatkowych akcentów charakterystycznych dla dębowego drewna, czyli wanilii, dymu czy suszonych owoców" - czytamy w opisie aukcji.

LICYTACJA KOLACJI Z PALIKOTEM

Otwórz butelkę z Palikotem Allegro Charytatywni / WOŚP

Sam sobie uwarz

A może masz w domu pustą butelkę, którą chciałbyś napełnić trunkiem, który sam przygotujesz? Jest i taka możliwość. Do wylicytowania jest warzenie piwa ze Staromiejskim Legnickim Piwowarem. Będzie ono serwowane w kramikach we Wrocławiu i Legnicy.

"Wspólne warzenie piwa z Piwowarem browaru trwające 8 godzin, zawiera śrutowania słodu, zacieranie, filtracja zacieru, gotowanie brzeczki piwnej, zaszczepienia brzeczki piwnej gęstwą drożdżową" - czytamy w opisie aukcji.

LICYTACJA WARZENIA PIWA W LEGNICY

Grosz do grosza

To chyba najcięższa butelka przekazana aukcję WOŚP. Prawie dwulitrowa butelka whisky, a właściwie to po whisky, bo miejsce trunku zajęły groszaki. To one wypełniają naczynie od denka aż po szyjkę. Ktoś je pieczołowicie zbierał, a teraz chce przekazać w dobre ręce.

"Całą wypełnioną przez lata zbieranymi monetami jednogroszowymi. Ich wartość nominalna to około 80 złotych" - zapewnia wystawca.

LICYTACJA BUTELKI Z GROSIKAMI

Butelkę z groszakami co najwyżej można gdzieś postawić. A co jeśli ktoś koniecznie chciałby butelkę powiesić? Też jest taka możliwość. Na kołku, na haczyku, a nawet na szyi. Wystarczy wylicytować wisiorek w kształcie butelki z małym serduszkiem.

Najlżejsza butelka na aukcji Allegro Charytatywni - Aukcja WOŚP

LICYTACJA WISIORKA

27. Finał WOŚP

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: Aleksandra Arendt-Czekała / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP/Shutterstock