Dwa psy zaatakowały Bartka, gdy schodził z boiska. 11-latek trafił do szpitala, przeszedł operację

Aktualizacja:
Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Policja szuka właścicieli zwierząt
Policja szuka właścicieli zwierzątKPP Wolsztyn
wideo 2/6
KPP Wolsztyn Policja szuka właścicieli zwierząt

Nie wiadomo, do kogo należą i skąd się wzięły. Dwa agresywne owczarki niemieckie zaatakowały 11-latka na boisku w Mochach. Chłopiec z ranami szarpanymi trafił do poznańskiego szpitala.

Policja w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) wszczęła postępowanie w sprawie chłopca, którego zaatakowały dwa owczarki niemieckie. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w miejscowości Mochy.

Psy pojawiły się na stadionieTVN24

Około godziny 18, na tamtejszym stadionie, dzieci zakończyły trening piłkarski. - Trener podziękował zawodnikom, a ci ruszyli do szatni po swoje rzeczy. Jedną z pierwszych osób, które ruszyły do szatni był Bartek i to jego zaatakowały owczarki niemieckie. Ruszyliśmy z Tomkiem i mamą Bartka, żeby odgonić te psy. Trener poprosił, żebym wziął Bartka na ręce i wybiegł z nim poza stadion. Jego stan był wtedy w miarę dobry, potem zaczął mdleć - opowiada TVN24 Łukasz Kupczyk, działacz klubu sportowego w Mochach.

Policja szuka właścicieli zwierzątSchronisko w Zielonej Górze

W wyniku pogryzienia chłopiec ma rany szarpane na plecach i z tyłu głowy - poinformował aspirant sztabowy Wojciech Adamczyk, rzecznik wolsztyńskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

11-latka przetransportowano do szpitala przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. - W nocy był operowany przez chirurga. Obecnie stan jego zdrowia jest stabilny, czekają go jeszcze badania, m.in. tomografia głowy - poinformowała Urszula Łaszyńska, rzeczniczka Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem.

Złapali psy, ustalają, do kogo należą

- Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby, które odłowiły te dwa psy. Zostały one przekazane do schroniska w Zielonej Górze, gdzie są po opieką weterynaryjną. Nasze postępowanie jest na razie na wstępnym etapie. Obecnie skupiamy się na ustaleniu, do kogo należą te psy - mówi Adamczyk.

Psy trafiły do schroniska w Zielonej GórzeSchronisko w Zielonej Górze

Reporterka TVN24 rozmawiała z sołtysem o agresywnych zwierzętach. - Podobno nikt wcześniej tych zwierząt tutaj nie widział - relacjonuje reporterka Nadia Jóźwiak.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości