TVN24 | Poznań

Szukają kierowcy, który na oczach dzieci przejechał psa

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań, PAP
Szukają kierowcy, który przejechał psaManuela Matecka
wideo 2/4
Manuela MateckaSzukają kierowcy, który przejechał psa

Policjanci szukają kierowcy czarnego bmw, który w Gortatowie (woj. wielkopolskie) przejechał psa. - Jechał w stronę Skrzynek, zawrócił i przejechał psa stojącego na drodze, który chwilę wcześniej uciekł nam z domu - opisuje pani Manuela.

Jak informuje rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, zdarzenie miało miejsce w czwartek w Gortatowie pod Swarzędzem.

- Przed godziną 11 na ulicy Błotnej młody chłopak czarnym bmw rozjechał maltańczyka. Trzy osoby widziały, że zrobił to celowo. Jechał w stronę Skrzynek, nawrócił i wjechał w psa stojącego na drodze. Chwilę wcześniej uciekł on nam z domu. Dzieci za nim biegły oraz starsza osoba - informuje pani Manuela, właścicielka psa.

Pies nie przeżył, sprawę została zgłoszona na policję.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Szukają kierowcy, który przejechał psaManuela Matecka

Szukają kierowcy, sprawdzają monitoringi

Policjanci szukają teraz kierowcy auta. Z relacji świadków wynika, że sprawca zdarzenia minął grupę dzieci bawiących się z małym psem. Następnie zawrócił i przejechał zwierzę. Mężczyzna poruszał się czarnym bmw o numerach rejestracyjnych zaczynających się od liter PZ.

Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty może usłyszeć kierowca pojazdu. Sprawę bada swarzędzka policja. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. nagrania z kamer okolicznych monitoringów.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Manuela Matecka

Pozostałe wiadomości