Rogatki opadały, kierowca ciężarówki wjechał na przejazd

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Niebezpieczne zachowanie kierowcy na przejeździe w Szamotułach
Niebezpieczne zachowanie kierowcy na przejeździe w SzamotułachPKP PLK
wideo 2/7
PKP PLKNiebezpieczne zachowanie kierowcy na przejeździe w Szamotułach

Zignorował czerwone, pulsujące światło i - mimo opadających szlabanów - wjechał na przejazd kolejowy. PKP PLK ku przestrodze publikują nagranie całej sytuacji.

Film opublikowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe pokazuje zdarzenie z 4 grudnia na przejeździe kolejowym na ulicy 1 Maja w Szamotułach (na linii kolejowej Poznań – Szczecin).

Kierowca samochodu ciężarowego z przyczepą wypełnioną drewnem zbliżał się do przejazdu kolejowego. Choć przed samym przejazdem zwolnił, wjechał na tory, ignorując czerwone, pulsujące światło.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Złamał rogatkę

Na nagraniu widać, jak pojazd wygina szlaban i łamie jego elementy, zahacza też o drugą rogatkę, po drugiej stronie przejazdu.

Pół minuty później przez przejazd kolejowy wolno przejechał szynobus.

- Kierowca samochodu ciężarowego ryzykownym zachowaniem naraził swoje życie i zdrowie, powodując także realne zagrożenie dla osób podróżujących pociągiem. Uszkodzone w wyniku zdarzenia zapory naprawiono po około dwóch godzinach. Kierowca został ukarany mandatem - informuje Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP PLK w Poznaniu.

Pulsują światła? Nie wjeżdżaj!

Jak przypomina, czerwone światło bezwzględnie zakazuje wjazdu na przejazd. - Widoczne na nagraniu lekkomyślne zachowanie jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń na torach. 99 procent wypadków wynika z nieodpowiedzialności kierowców. Przestrzeganie przepisów zapewnia bezpieczne pokonanie torów. Zbliżając się do skrzyżowania z torami, należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie zbliża się pociąg - podkreśla Śledziński.

Google Maps

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK

Pozostałe wiadomości