"Statek" zacumował na Piątkowie

FOTOARCHITEKTURA | Anna GregorczykBudowa Jet Office trwała 13 miesięcy

Jet Office - tak nazywa się nowoczesny pięciokondygnacyjny budynek, który stanął przy ul. Piątkowskiej. Na dole znajdą się lokale usługowe, wyżej biura.

- Wygląd bryły biurowca wymusił trójkątny kształt działki. Ostry narożnik przypominający dziób okrętu nadaje budynkowi dynamicznej formy. Jak się pod tym czubkiem stanie, można odnieść wrażenie, że budynek się na nas przechyla - mówi Joanna Janowicz z Masterm Investment, generalnego wykonawcy projektu.

W budynku na parterze będą znajdowały się lokale usługowe. Cztery piętra zajmą powierzchnie biurowe. W podziemnej kondygnacji znalazł się garaż. Elementem, który sprawia, że budynek jest wyjątkowy, jest nietypowo zakończony narożnik, kojarzący się z dziobem okrętu.

Słońce pod kontrolą

- Bryła budynku została zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać walory przestrzeni wokół. Przeszklenia pozwalają na swobodny dostęp światła naturalnego, a osłony przeciwsłoneczne oraz szyby o odpowiednim parametrze przepuszczalności światła i energii słonecznej, chronią przed bezpośrednim ostrym słońcem, tworząc maksymalny komfort pracy – dodaje Janowicz.

Projekt powstał w poznańskiej pracowni architektonicznej „Insomia” Szymona Januszewskiego. Budowa trwała 13 miesięcy.

Autor: FC/par/k / Źródło: TVN Poznań

Źródło zdjęcia głównego: FOTOARCHITEKTURA | Anna Gregorczyk

Pozostałe wiadomości