Zwłoki w spalonym aucie. Śledztwo wykazało, że zmarła osoba została zamordowana

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Do zdarzenia doszło w Rysinach-KoloniiGoogle Earth Pro
wideo 2/6
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Rysinach-Kolonii

W Rysinach-Kolonii (woj. wielkopolskie) spłonął samochód. W środku znaleziono zwęglone ciało. Śledztwo wykazało, że zmarła osoba została zamordowana. W sprawie zatrzymano 35-latka.

Zgłoszenie o palącym się samochodzie osobowym w miejscowości Rysiny-Kolonia pod Kłodawą strażacy odebrali w sobotę o godzinie 22:33. - Pożarem objęty był cały samochód osobowy. Strażacy podali jeden prąd gaśniczy wody na palący się samochód. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych ustalili, że w pojeździe znajdują się zwęglone zwłoki – informuje brygadier Jacek Wiśniewski z Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Na miejsce skierowano policjantów. - Niemalże do rana na miejscu zdarzenia funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora intensywnie wykonywali szereg czynności. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy temperaturze powietrza -17 stopni Celsjusza i lodowatym wietrze, policjanci zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków i ustalali osoby, które mogłyby mieć jakąkolwiek wiedzę o okolicznościach tego koszmarnego zdarzenia – podaje Weronika Czyżewska, oficer prasowy kolskiej policji.

Na miejscu pracowało też 29 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole, OSP Kłodawa, OSP Luboniek i OSP Bierzwienna Długa.

35-latek w areszcie

Po kilku godzinach w sprawie zatrzymano 35-latka, który według ustaleń policji dysponował wiedzą, jak doszło do tego tragicznego zdarzenia.

- We wtorek 35-letni mieszkaniec gminy Kłodawa usłyszał zarzuty dokonania zabójstwa, składania fałszywych zeznań oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Jeszcze tego samego dnia prokurator rejonowy w Kole złożył wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – wyjaśnia Czyżewska.

Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i aresztował zatrzymanego.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: PSP Koło