Poznań

Pyton z poznańskiego podwórka trafił do zoo. "Jest w bardzo dobrej kondycji"

Poznań

TVN24 PoznańPyton znajduje się w poznańskim ogrodzie zoologicznym

Pyton tygrysi ciemnoskóry, którego znalazł na swojej posesji jeden z mieszkańców poznańskiego Piątkowa, trafił do zoo. - Wąż jest w bardzo dobrej kondycji, był tylko trochę przestraszony- mówi Magdalena Janyszek z poznańskiej Straży Ochrony Zwierząt.

Jak mówi, zazwyczaj zwierzęta porzucone wyglądają zupełnie inaczej, są przeważnie w dużo gorszej kondycji. Stan pytona wskazuje na to, że raczej uciekł z hodowli. Na razie nie wiadomo co stanie się z wężem w przyszłości. Tymczasowo znalazł schronienie w ogrodzie zoologicznym.

- Zoo nie przyjmuje na stałe zwierząt niechcianych, mamy własną kolekcję - zaznacza dr Piotr Ćwierknia ze Starego Zoo w Poznaniu.

Pytona łatwo kupić

- Jest to popularny wąż w domowym terrarium - opisuje Bartosz Kierończyk z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pytona jest kupić łatwo, jednak jak zaznacza, każdego gada z tego gatunku trzeba rejestrować w odpowiednim urzędzie.

W samym Poznaniu zarejestrowanych jest 75 węży. - Mamy 73 pytony i 2 boa - mówi tvn24.pl Ewa Rączkiewicz z Wydziału Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Poznania.

Zachować spokój

Pytona znaleźli na swojej posesji mieszkańcy Poznania, schował się pod samochodem - Mąż go pilnował, a ja szukałam właściciela wśród sąsiadów - relacjonowała Bogna Jędrzejewska.

W sytuacji znalezienia węża należy zachować spokój, gdyż nie zaatakuje nas jeżeli my go pierwsi nie zaatakujemy. - Należy wezwać służby, nie denerwować zwierzęcia, poczekać aż przyjadą - tłumaczy Olga Pofelska z warszawskiego zoo.

Do węża zostali wezwani strażnicy miejscy,którzy złapali go w poszewkę od kołdry

Przypadkowe osoby często znajdują dzikie zwierzęta. W ostatnim czasie na polu pod Rzeszowem znaleziono anakondę, a w jednym z poznańskich mieszkań skorpiona.

Pytona znaleziono na poznańskim Piątkowie:

Mapa Targeo

Autor: mm / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań

Pozostałe wiadomości