Poznań

Podejrzany o gwałt na 1,5-rocznym dziecku trafił do aresztu

Poznań

TVN24Mężczyzna został zatrzymany

Policjanci ze Śremu (woj. wielkopolskie) zatrzymali podejrzanego o gwałt małoletniej. Mężczyzna jest konkubentem matki. Usłyszał już zarzuty. Został aresztowany na 3 miesiące.

2 października wieczorem dyżurny śremskiej policji otrzymał informację, że do szpitala w Śremie zgłosiła się matka z dzieckiem, którego obrażenia mogą świadczyć o zgwałceniu. Jak podaje "Głos Wielkopolski", była to półtoraroczna dziewczynka.

Policjanci ustalili, że gwałtu mógł dokonać konkubent matki, który - jak pisze gazeta - nie jest ojcem dziecka.

Tłumaczył, że to wypadek

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W czwartek, 4 października, na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące. Został też przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Jak podaje "Głos", mężczyzna tłumaczył, że dziecko doznało urazu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, podczas przewijania. Mężczyzna miał, wraz z matką, zawieźć dziewczynkę do śremskiego szpitala.

Później dziecko trafiło do poznańskiej lecznicy - podali funkcjonariusze. - Z uwagi na charakter tego postępowania, mając na uwadze m.in. dobro dziecka, to wszystko, co policja może na ten temat powiedzieć - informuje na swojej stronie internetowej komenda w Śremie.

Autor: mm/mz / Źródło: KPP Śrem, Głos Wielkopolski

Źródło zdjęcia głównego: TVN24