"Marzenia stają się rzeczywistością"

Poznań

TVN24 PoznańAnna Komorowska otworzyła teatr przy szkole Łejery

Anna Komorowska była honorowym gościem gali otwarcia pierwszej w Polsce sceny teatralnej działającej przy szkole publicznej w Poznaniu.

- Bardzo się cieszę, że tu jestem, bo okazuje się, że marzenia stają się rzeczywistością i powstał ten teatr. Mam trzy doświadczenia związane z "Łejerami" - pierwszy raz na scenie Teatru Stanisławowskiego w Łazienkach, drugi raz w Pałacu Prezydenckim, ale żadna z tych scen nie umywa się do tej, na której jesteśmy teraz - powiedziała Komorowska do zgromadzonych.

Pierwszy taki teatr

Teatr "Scena Wspólna" przy "Łejerach" jest teatrem wyjątkowym. To pierwszy teatr działający przy szkole. Nowy budynek teatru kosztował 6 mln złotych i został sfinansowany z budżetu miasta Poznania. W nowej sali oprócz sceny jest do 200 miejsc na widowni oraz garderoby.

W teatrze działającym jako Ośrodek Edukacji Teatralnej dla dzieci i młodzieży odbywać się będą spektakle oraz koncerty z udziałem uczniów i absolwentów szkoły Łejery oraz związanych z nią artystów w ramach cyklu "Aktorzy Przyjechali". Scena Wspólna będzie również miejscem edukacji dla nauczycieli, pracowników domów kultury i świetlic szkolnych.

Autor: kk/par / Źródło: TVN24 Poznań/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań