TVN24 | Poznań

Dostali zgłoszenie o "pieszym", który stoi na środku drogi. Do jego usunięcia potrzebny był plug

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Leszno. Policjantów wezwano do bałwana na drodze
Leszno. Policjantów wezwano do bałwana na drodzeKMP Leszno
wideo 2/5
KMP LesznoLeszno. Policjantów wezwano do bałwana na drodze

Miał dwa metry wysokości i stał na środku ulicy Dąbrowskiego w samym centrum Leszna (woj. wielkopolskie). Do bałwana wezwano patrol policji. Funkcjonariusze uwiecznili nietypową interwencję.

Policjanci z Leszna (woj. wielkopolskie) opublikowali właśnie zdjęcie i nagranie z nietypowej interwencji, do której doszło podczas ostatnich obfitych opadów śniegu. To wtedy w samym centrum miasta, na ulicy Dąbrowskiego pojawiła się wielka biała postać. O "pieszym", który uparcie tkwił na środku drogi poinformowano policję.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Przyczyna nietypowej interwencjiKMP Leszno

Na środku drogi pojawił się bałwan

- Policjanci pojechali na miejsce po otrzymaniu tego nietypowego zgłoszenia. Prawdopodobnie ktoś rozradowany zimową aurą postanowił ulepić w nocy bałwana na drodze. To była postać dość sporych rozmiarów, bo miała ponad dwa metry wzrostu – poinformowała Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji.

Okazało się, że bałwan jest na tyle duży i ciężki, że potrzeba była pomoc pracowników miejskich, którzy zajmują się odśnieżaniem ulic. Bałwana usunięto przy pomocy pługa. - Chodź na pierwszy rzut oka sytuacja wydawała się dość zabawna tak naprawdę mogła doprowadzić do niebezpieczeństwa na drodze. Zderzenie z tego typu obiektem mogłoby skutkować co najmniej poważnym uszkodzeniem pojazdu – dodaje Żymełka.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Leszno

Pozostałe wiadomości