Poznań

Kuźniar kontra "Wasyl" w pojedynku wioślarskim. Kto zwyciężył?

Poznań

Kuźniar kontra Wasyl w pojedynku wioślarskim. Który zwyciężył?
tvn24Rywalizacja była zacięta

W niedzielę, poranny program "Wstajesz i Wakacje" gościł na poznańskiej Malcie - miejscu rywalizacji wioślarzy, kajakarzy i… redaktorów TVN 24. Pod czujnym okiem Michała Jelińskiego, mistrza olimpijskiego z Pekinu, trenowali Kuźniar i Wasilewski.

Nie ma to jak rozpocząć dzień od ćwiczeń sportowych. Jedni biegają, inni jeżdżą na rowerze. Jarosław Kuźniar i Tomasz Wasilewski wybrali wiosłowanie.

Mistrzowskie podpowiedzi

- Tu się liczy dokładność. To jest sport techniczny. W wioślarstwie najważniejsze są nogi, później grzbiet, a dopiero na końcu ręce – instruuje Michał Jeliński. – Liczy się powtarzalność, wiosłujemy samym piórem – dodaje.

Wskazówki mistrza chłonął i próbował wdrażać w życie, odziany w szykowny trykot, Jarosław Kuźniar.

- Co robię źle, że wychodzi tak koślawo? – pytał.

- Zdarza Ci się nie wcelować w wodę, albo zapakować tzw. "drąga", czyli to, co prowadzi do pióra – poprawiał go Jeliński.

Wyścig z Wasylem

Telewizyjni koledzy rywalizowali ze sobą na krótkim odcinku jeziora Maltańskiego. Po morderczym wyścigu wygrał gospodarz "Wstajesz i Wakacje" – Jarek Kuźniar.

- Przed programem się zastanawialiśmy i robiliśmy zakłady, kiedy się wywrócimy. Żadna osada się nie wywróciła, a to już dużo na wyczynowej łódce – chwali redaktorów Michał Jeliński.

Autor: ib//ec / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości