Wybory lokalne miały być w całej Polsce, dziś nie ma ich nigdzie. "Trochę głupio prosić ludzi, by szli i głosowali"

Źródło:
TVN 24, PAP
Wybory uzupełniające i referenda poprzekładane
Wybory uzupełniające i referenda poprzekładaneTVN 24
wideo 2/6
Wybory uzupełniające i referenda poprzekładaneTVN 24

W Nowym Mieście nad Wartą (woj. wielkopolskie) wybory odwołano, bo wycofali się wszyscy kandydaci. W innych gminach wybory uzupełniające do rad przełożono. Także w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) mieszkańcy muszą poczekać z decyzją, czy odwołać burmistrza. Podobnie w Dobrej (woj. zachodniopomorskie), gdzie miało się odbyć referendum w sprawie odwołania wójt.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W poprzednią niedzielę samorządowe wybory uzupełniające lub wybory przedterminowe odbywały się w województwach: łódzkim, mazowieckim, podkarpackim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim. Dotyczyły między innymi obsady stanowisk wójta lub członka rady gminy bądź rady miejskiej.

Towarzyszyły im nadzwyczajne okoliczności związane z zagrożeniem koronawirusem. Głosujący dostawali rękawiczki i długopisy jednorazowego użytku, a karty do głosowania wręczali członkowie komisji w maseczkach i rękawiczkach.

W tę niedzielę wybory uzupełniające i referenda miały odbyć się w ośmiu miastach i gminach w Polsce. Nie odbywają się nigdzie. Wszystko przez koronawirusa.

Przesunięte lub odwołane głosowania i referenda w Polsce TVN24/Google Maps

Odwołują lub przekładają

W Czernikowie (woj. kujawsko-pomorskie) wyborów w ogóle nie będzie. Wybrana miała tam zostać jedna osoba do rady gminy; zgłosił się tylko jeden kandydat. Dlatego mieszkańcy nie musieli iść do urn - komisja wyborcza bez głosowania zatwierdzi jego wybór do rady.

Podobnie jest w Białym Dunajcu (woj. małopolskie). Przełożono z kolei wybory w Niedźwiedziu (woj. małopolskie). Tam zarejestrowano dwóch kandydatów do objęcia funkcji radnego.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przełożył wybory uzupełniające w gminie Giby (woj. podlaskie) z 29 marca na 19 kwietnia. Zmiana ma związek z rozporządzeniem ministra zdrowia z 24 marca i ograniczeniami dotyczącymi m. in. przemieszczania się i gromadzenia obywateli.

Na 19 kwietnia, decyzją wojewody mazowieckiego, przełożone zostały również wybory uzupełniające do rady gminy w Radziejowicach na Mazowszu.

Kandydatki same zrezygnowały

Na odwołanie wyborów w Nowym Mieście nad Wartą (woj. wielkopolskie) nie zdecydował się natomiast wojewoda wielkopolski. W tej sytuacji decyzję za niego podjęły same kandydatki.

- Obydwie kandydatki złożyły pisemną rezygnację, a to oznacza, że wszystkie występujące w tym procesie wyborczym organy musiały podjąć obwieszczenie o nieodbywaniu tych wyborów. To doprowadza do sytuacji, że wybory uzupełniające do rady gminy w Nowym Mieście nad Wartą muszą zostać ponownie przeprowadzone pomiędzy szóstym a dziewiątym miesiącem począwszy od dnia 29 marca 2020 roku – tłumaczy Paweł Myśliński, komisarz wyborczy z okręgu Konin II.

Nowe Miasto and Wartą: "Obydwie kandydatki złożyły pisemną rezygnację"
Nowe Miasto and Wartą: "Kandydatki złożyły pisemną rezygnację"TVN 24 Poznań

Jak przyznaje, z taką sytuacją nie mieli jeszcze do czynienia. - Zdarzały się sytuacje, że kandydaci rezygnowali z kandydowania, ale nigdy nie było takiej sytuacji, żeby obydwie kandydatki zrezygnowały. To powoduje, że jest konieczność przeprowadzenia całego procesu od początku – mówi.

Same kandydatki przekonują, że była to jedyne rozsądne rozwiązanie. Jak mówi jedna z nich Milena Kot, "to było jedyne wyjście, żeby wybory się nie odbyły".

- Czekałyśmy na jakąś decyzję, ale żadnej nie było, to stwierdziłyśmy, że rezygnujemy. Moim zdaniem bez sensu robić teraz wybory. Nie chodzi o to, by narażać ludzi. W związku z panującą epidemią, trochę głupio prosić ludzi, by szli i głosowali – tłumaczy Kot.

- Zrobiłyśmy to dla dobra wszystkich. Dla nas, dla komisji, dla gminy i szczególnie dla dobra swoich wyborców – mówi Aneta Suś, jej rywalka.

Nowe Miasto nad Wartą: Wyborów nie ma, bo kandydatki się wycofały
Nowe Miasto nad Wartą: Wyborów nie ma, bo kandydatki się wycofały29.03. | W Nowym Mieście nad Wartą w niedzielę miały się odbyć wybory uzupełniające do rady gminy. Obie kandydatki jednak wycofały swoje kandydatury, by nie zmuszać wyborców do wychodzenia z domu.TVN 24 Poznań

"Brawo dla tych kandydatek"

Ich zachowanie chwali Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży i przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

- Brawo dla tych kandydatek. Naprawdę rozsądna decyzja, taką powinni podjąć wszyscy – uważa. I przypomina, że na początku kwietnia w Wielkopolsce ma się odbyć kilka referendów i wyborów i takie rozwiązanie, dla bezpieczeństwa wyborców, powinni wybrać wszyscy kandydaci.

Nowe Miasto nad Wartą: Nie ma wyborów, kandydatki się wycofały. "Brawo"
Nowe Miasto nad Wartą: Nie ma wyborów, kandydatki się wycofały. "Brawo"TVN 24 Poznań

- Przykład Francji pokazuje, że po wyborach bardzo wzrosła liczba zachorowań. Nowo wybrany burmistrz jednego z miast jest chory, jego żona również. To powinno dać do myślenia wszystkim – mówi.

Jego zdaniem także wybory prezydenckie powinny zostać przełożone. By nie narażać członków komisji wyborczych, urzędników i samych wyborców. - Tylko desperat pójdzie na cały dzień do komisji siedzieć, żeby mieć kontakt z kilkoma setkami ludzi – dodaje.

Na odwołania przyjdzie czas

Nie doszło do skutku także zaplanowane na niedzielę referendum w sprawie odwołania Zbigniewa Michalaka, burmistrza Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie).

- Komisarz wyborczy w Elblągu zawiesił głosowanie w tej sprawie - poinformował dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu, Adam Okruciński.

Jak dodał, data referendum zostanie podana w odrębnym postanowieniu. Na razie nie wiadomo, kiedy może to nastąpić.

Inicjatorzy przeprowadzenia referendum w Ostródzie dostarczyli 20 stycznia wniosek poparty podpisami mieszkańców. Po zweryfikowaniu 3156 podpisów okazało się, że ich liczba jest wystarczająca - wymagane było zebranie podpisów 10 proc. uprawnionych do głosowania, czyli niespełna 2,7 tys. osób. Inicjatorzy referendum zarzucili burmistrzowi m.in. niewłaściwą politykę personalną oraz brak wizji prowadzenia samorządu i rozwoju miasta. Zbigniew Michalak jest pierwszą kadencję burmistrzem Ostródy. Startował w wyborach jako kandydat KWW Niepartyjni Niezależni. W II turze zdobył 52,82 proc. głosów, pokonując ówczesnego burmistrza Czesława Najmowicza z KW PiS.

Nie odbyło się też referendum w sprawie odwołania wójt gminy Dobra, Teresy Dery. Przełożenie terminu zarekomendował zachodniopomorski sanepid. To gmina granicząca ze Szczecinem. W referendum mogłoby wziąć udział kilka tysięcy osób.

Za tydzień też nie pójdą do urn

Na kolejną niedzielę, 5 kwietnia zaplanowanych było aż 21 wyborów uzupełniających do rad gmin i miast, a także referendum w sprawie odwołania burmistrza miasta i gminy Skała (woj. małopolskie) oraz przedterminowe wybory burmistrzów: Aleksandrowa (woj. kujawsko-pomorskie) oraz Obrzycka (woj. wielkopolskie).

Wojewoda podlaski zmienił jednak już datę wyborów w Turośli, Czeremsze i Rudce na 19 kwietnia w związku z obowiązującym zakazem przemieszczania się. To pierwszy możliwy termin nieobjęty zakazem.

W tym terminie mają odbyć się także wybory uzupełniające do rad gmin Aleksandrów i Terespol (woj. lubelskie), Wielowieś (woj. śląskie), Bobowo (woj. pomorskie), a także do rady miasta w Zielonce (woj. kujawsko-pomorskie).

Przesunięte lub odwołane głosowanie w Polsce TVN24/Google Maps

W Obrzycku czekają na burmistrza

Wyborów nie odwołano jeszcze m.in. w Obrzycku (woj. wielkopolskie). Tam w styczniu dotychczasowy burmistrz Maciej Bieniek zrzekł się mandatu po tym, jak premier Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko wicewojewody wielkopolskiego.

Funkcję burmistrza od tego czasu pełni Ryszard Józef Paech. - Mam nadzieję, że premier odwoła wybory. To zły czas na głosowanie - mówił "Gazecie Wyborczej".

O przełożenie terminu wyborów - jak podaje Gazeta Wyborcza - apeluje sześciu z ośmiu kandydatów.

Kolejne niedziele - kolejne wybory

Lokalne wybory uzupełniające i przedterminowe mają odbyć się także 19 kwietnia, 26 kwietnia oraz 17 maja. Na 10 maja zarządzono wybory prezydenta Polski. Jedyną możliwością przełożenia wyborów prezydenckich jest wprowadzenie w Polsce jednego z trzech stanów nadzwyczajnych: stanu wojennego, stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej. O wprowadzenie stanu nadzwyczajnego apelują politycy opozycji. Przekonują, że w związku z epidemią koronawirusa mogą pojawić się trudności ze skompletowaniem komisji wyborczych, zaś wyborcy będą bali się pójść do lokali wyborczych. Ponadto - co szczególnie wskazują kandydaci na prezydenta RP - epidemia uniemożliwia prowadzenie im kampanii wyborczej. Rządzący twierdzą, że obecnie nie zostały spełnione przesłanki do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

Autorka/Autor:FC/ks

Źródło: TVN 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali innowacyjną szklarnię, a w zasadzie cieplarnię bąbelkową, która zapewni wzrost plonu i pomoże zmniejszyć ilość wykorzystanej energii. W hodowli owoców i warzyw pomóc ma piana z mydła.

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek oddamy do użytku odcinek drogi ekspresowej S7, dzięki czemu Warszawa i Kraków uzyskają bezpośrednie połączenie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Podróż między miastami ma trwać około 2,5 godziny, czyli prawie o połowę krócej niż gdy jeżdżono starą krajową "siódemką" przez Radom i Kielce.

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Źródło:
PAP, GDDKiA

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Prezydent Andrzej Duda ocenił w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika "Neue Zuercher Zeitung", że prezydent elekt USA Donald Trump nie zostawi Ukrainy "na lodzie". Powołując się na spotkania z Trumpem, mówił, że jego sposób myślenia "jest jak na polityka nietypowy, ale jego oceny są bardzo klarowne".

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Źródło:
PAP

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Turystyka kulinarna od lat jest ważnym trendem. Smakosze powinni mieć na oku Neapol, który znalazł się na szczycie listy Taste Atlas z najlepszymi kulinarnymi miastami na świecie.

Najlepsze kulinarne miasta świata

Najlepsze kulinarne miasta świata

Źródło:
PAP

Niemal miliard dolarów będzie można wygrać we wtorkowym losowaniu amerykańskiej loterii Mega Millions - podał portal stacji CNN. Wyjaśnił też, że to efekt kilkumiesięcznej kumulacji.

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Za pracę w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100 procent za każdą godzinę pracy - podkreśliła radca prawny doktor Monika Wieczorek. Wskazała też, że w niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl