Ognisko koronawirusa w zakładzie drobiarskim. Już ponad 300 zakażonych

Aktualizacja:
Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Mikstat: Ognisko koronawirusa w zakładzie drobiarskim. Już ponad 230 chorych
Mikstat: Ognisko koronawirusa w zakładzie drobiarskim. Już ponad 230 chorychTVN 24
wideo 2/7
TVN 24Mikstat: Ognisko koronawirusa w zakładzie drobiarskim. Już ponad 230 chorych

W zakładzie przetwórstwa drobiu w Mikstacie pod Ostrzeszowem wykryto nowe ognisko koronawirusa. Przebadano 800 osób, zakażonych jest 313.

Pierwszy przypadek zakażenia wśród pracowników wykryto 24 lipca. Tydzień później do Mikstatu, na wniosek wojewody wielkopolskiego, wysłano osiem ekip wymazowych z Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przebadano około 800 osób. - Wiemy już, że źródłem zakażenia był pracownik tej firmy. W chwili obecnej mamy wszystkie osoby przebadane - mówił w poniedziałek Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Większość choruje bezobjawowo

Pierwsze wyniki zaczęły spływać pod koniec zeszłego tygodnia. Szybko okazało się, że fabryka stała się nowym ogniskiem koronawirusa.

Według danych z poniedziałku łącznie zakażone były 164 osoby.

We wtorek Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych 70 przypadkach z powiatu ostrzeszowskiego. Tylko jedna osoba nie pochodziła z ogniska w zakładzie drobiarskim. W sumie zakażonych są już 233 osoby.

Kolejne 79 osób przybyło w środę. - W sumie mamy 313 osób zakażonych w ramach tego ogniska - przekazał tvn24.pl Tomasz Stube.

Większość chorych ma skąpe lub żadne objawy, leczą się w domu. - Zdecydowana większość jest w stanie ogólnym dobrym - mówi Stube.

W szpitalu przebywa zaledwie kilka osób. Na kwarantannie przebywają jeszcze 233 osoby.

Zarząd firmy poinformował we wtorek o wstrzymaniu produkcji w zakładzie w Mikstacie.

Będą badać mieszkańców

Wojewoda wielkopolski zdecydował, że w piątek i we wtorek w Mikstacie uruchomiony zostanie punkt do badań drive thru, w którym mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań. Zrezygnowano z kolei z uruchomienia punktu w Ostrzeszowie (drive thru miał tam być w poniedziałek i wtorek).

W najbliższych dniach testy wykonane zostaną natomiast w domach pomocy społecznej na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

- Testy zaplanowane są na poniedziałek w dwóch domach pomocy społecznej: w Marszałkach i Kochłowach - mówi Stube. Jak dotąd nie odnotowano w nich przypadków zakażenia koronawirusem. Badania mają mieć charakter prewencyjny.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości