Poznań

Kółka na nogi i jazda po Poznaniu

Poznań


Wiek, płeć i umiejętności nie mają znaczenia. Jedyny wymóg, to kółka na nogach. W sobotę o 19:00 w parku Jana Pawła II spotkają się miłośnicy rolek i wrotek. Przejadą ulicami miasta. - Chcemy pokazać, że jest nas wielu - mówią organizatorzy.

Poznańscy wrotkarze zachęcają, żeby założyc kółka na nogi i razem z innymi miłośnikami tego sportu przejechać kilkanaście kilometrów przez Poznań.

Tradycyjnie spotkają się w Parku na Łęgach Dębińskich. Organizatorzy spodziewają się ok. 200 osób.

- Zainteresowanie tą formą ruchu stopniowo rośnie, może nie jakoś spektakularnie, ale z roku na rok widać coraz więcej ludzi na wrotkach - cieszy się Jakub "Zico" Ciesielski, współorganizator przejazdu.

Nocna jazda

Wrotkarze z Poznania, w ramach budżetu obywatelskiego zgłosili swój projekt zakładający budowę toru wrotkarskiego w mieście.

- To nie tylko impreza dla wrotkarzy, ale również pokazanie, że jest nas wielu. Będziemy ten przejazd mocno wiązać z promowaniem toru, który może uda się sfinalizować z budżetu obywatelskiego. Nasza impreza ma takie wzięcie, że przyjeżdżają ludzie z Wrocławia i z Warszawy - dodaje Zico.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Każdy przejazd rolkarzy wyprzedza pogadanka o bezpiecznej jeździe. Organizatorzy zawsze promują też kaski i ochraniacze. Ile trzeba zainwestować w dobry sprzęt?

- Dobre rolki, ochraniacze i kask to wydatek rzędu 650 pln dla kobiet i około 750 - 800pln dla mężczyzn. Dla mężczyzn są droższe, bo jeśli są ciężsi i silniejsi to tańsze rolki szybko wyeksploatują - wylicza Zico.

Start o 19:00

Rolakrze pojadą ulicami: Żelazka, Droga Dębińska, Królowej Jadwigi, Aleja Niepodległości, Karola Libelta, Plac Cyryla Ratajskiego, 3 Maja, 27 Grudnia, Kazimierza Kantaka, Święty Marcin, Aleja Niepodległości, Generała Tadeusza Kutrzeby, Północna, Garbary, Aleja Armii Poznań, Aleja Niepodległości, Solna, Małe Garbary, Ewarysta Estkowskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Berdychowo, Piotrowo, Kórnicka, Mostowa, Marii Magdaleny, Garbary, Droga Dębińska i Park Jana Pawła II.

Zakończenie planowane jest w Parku Jana Pawła II.

Autor: ab/roody / Źródło: TVN24 Poznań

Pozostałe wiadomości