W Słubicach zanotowano temperaturę maksymalną wynoszącą 38,9 stopnia Celsjusza. To najwyższa wartość, jaką kiedykolwiek zmierzono w czerwcu w Polsce. - Takie rekordy będziemy osiągać coraz częściej - komentował dyrektor Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju doktor Grzegorz Duniec w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Dodał, że w związku ze zmianami klimatu już teraz należałoby podejmować konkretne decyzje, dotyczące między innymi projektowania miast. - Miasta to tak naprawdę wyspy ciepła. Różnice temperatur między obszarem miejskim a pozamiejskim dochodzą nawet do 4 stopni Celsjusza. Skutki upałów mogłaby niwelować roślinność - wyjaśnił Duniec. W dalszej części programu o aferze w Szpitalu Południowym Diana Rudnik rozmawiała z Jakubem Stefaniakiem z PSL i Krzysztofem Śmiszkiem z Lewicy.<br/> <br/><strong>Kluczowe wątki rozmowy:</strong><br/>- Rekordowe temperatury w Polsce<br/>- Afera w Szpitalu Południowym