Pędził autem dostawczym po chodniku. "Policjanci mają kilka pytań do kierowcy"

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Kiełczewo: Jechał dostawczakiem po chodniku. Szuka go policjaKPP Kościan
wideo 2/7
KPP KościanKiełczewo: Jechał dostawczakiem po chodniku. Szuka go policja

Kościańska policja poszukuje kierowcy samochodu dostawczego, który w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie na pobocze i chodnik. - O dużym szczęściu mogą mówić ci, którzy poruszali się wówczas na tym odcinku drogi - podkreśla Radosław Nowak z kościańskiej policji.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w poprzedni wtorek na ulicy Kościańskiej w Kiełczewie około godziny 13:15. - Na zarejestrowanym nagraniu widać, jak kierujący dostawczym fordem w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie na pobocze i chodnik - opisuje Radosław Nowak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Kierowca poruszał się od Bonikowa w kierunku ronda w Kiełczewie. - O dużym szczęściu mogą mówić kierowcy, którzy poruszali się wówczas na tym odcinku drogi - podkreśla Nowak.

Sprawą zajmuje się Zespół ds. Wykroczeń kościańskiej policji. Prowadzi on postępowanie dotyczące stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. Funkcjonariusze podkreślają, że kierowca wyraźnie przekroczył dopuszczalną prędkość - w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Widziałeś go?

Policjanci zwracają się do świadków tego zdarzenia, żeby zgłaszali się do Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. "Policjanci z Kościana mają parę pytań do kierowcy" - napisała Wielkopolska policja na Facebooku.

- Być może któryś kierowca miał w swoim pojeździe kamerkę, która zarejestrowała całe zdarzenie - liczy Nowak.

Wszelkie informacje można przekazywać policjantom prowadzącym sprawę pod nr telefonu 47 7726227 w godz. 7:30 do 15:30 lub całodobowo do dyżurnego pod numerem 47 7726200.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Kościan