TVN24 | Poznań

Z centrum handlowego ukradli skarbonę z pieniędzmi dla hospicjum

TVN24 | Poznań

Autor:
gp
Źródło:
TVN24/policja w Gorzowie
Kradzież pieniędzy zbieranych dla hospicjumPolicja w Gorzowie
wideo 2/6
Policja w GorzowieKradzież pieniędzy zbieranych dla hospicjum

Gorzowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież pieniędzy zbieranych dla chorych z hospicjum. Jeden z nich usłyszał kolejne zarzuty, związane z podobną kradzieżą i włamaniami do kościołów. W jego sprawie został złożony wniosek o tymczasowy areszt.

Policjanci o kradzieży pieniędzy zbieranych dla hospicjum zostali poinformowani w czwartek, 2 lipca, przed godziną 19. Trzy osoby miały zabrać skarbonę z gotówką z centrum handlowo-usługowym przy ul. Witosa w Gorzowie Wielkopolskim.

Na miejscu pracowali policjanci kryminalni i śledczy. Informacje trafiły także do patroli w mieście. W obiekcie zabezpieczono monitoring, na którym widać było, jak sprawcy wchodzą do obiektu, a następnie jeden z nich podnosi skrzynkę z pieniędzmi dla chorych z hospicjum. Po chwili trzy osoby uciekają w stronę znajdujących się obok bloków mieszkalnych. Niedaleko mieli rozbić szybę w skarbonie i zabrać znajdujące się w środku pieniądze.

Straty przez nich wyrządzone to około dwa tysiące złotych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zatrzymania i zarzuty

W piątek przed godziną 23 policjanci otrzymali informacje o mężczyznach, którzy mogą być odpowiedzialni za kradzież. Na stacji paliw przy ul. Warszawskiej zatrzymali trzy osoby, to mężczyźni w wieku 18, 21 i 27 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy, gdzie następnie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

Zatrzymani usłyszeli już zarzutyPolicja w Gorzowie

Śledczy i kryminalni z komisariatu ustalili, że najstarszy odpowiada też za inne zdarzenia, do których doszło w ostatnim czasie. Pod koniec maja mężczyzna miał włamać się do gorzowskiej kaplicy katedralnej i ukraść pieniądze oraz laptop. W czerwcu miał z kolei wejść do otwartego kościoła przy ul. Gwiaździstej i zabrać skarbonę z pieniędzmi. 27-latek usłyszał także zarzuty włamania do kościoła w Karninie. Gorzowska prokuratura rejonowa złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Witosa w Gorzowie Wielkopolskim.Google

Autor:gp

Źródło: TVN24/policja w Gorzowie

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Gorzowie