Poznań

"Wydreptały" pięć milionów złotych. Siostry "pingwiny" znów w akcji

Poznań

[object Object]
Siostry znów mają cel. I pingwinki do rozdania domchlopakow.pl
wideo 2/3

Popularne dominikanki, które podbiły internet, obchodząc Dzień Pingwina, znów świętują. Tym razem nie tuptają w habitach, tylko... rozdają pluszowe pingwiny. 56 maskotek trafi do osób, które przekażą darowizny. W ten sposób sympatyczne zakonnice zbierają pieniądze na wyposażenie domu dla niepełnosprawnych chłopców.

Filmik sprzed roku, na którym siostry z Broniszewic (woj. wielkopolskie) dreptały w habitach, zrobił furorę. Dzięki nagraniu dominikanki zebrały 5 milionów złotych na budowę domu dla niepełnosprawnych chłopców, którymi się opiekują.

Tym razem roześmiane siostry rzucają pluszowymi pingwinami. I zachęcają, by któregoś z nich przygarnąć.

- Zbieramy na wyposażenie domu chłopaków. Jeśli ty chciałbyś, żeby pingwinek był wyposażeniem w Twoim domu. Wejdź na stronę www.domchlopakow.pl - zachęcają siostry w nowym filmiku, który opublikowały w internecie.

Jest ich tylko 56 Arek Drygas | domchlopakow.pl

Co trzeba zrobić, żeby zdobyć maskotkę? Wystarczy wpłacić darowiznę na wyposażenie pokoju, któregoś z chłopców.

Przy wpłacie trzeba podać swój adres z dopiskiem "PINGWIN". Liczba maskotek jest ograniczona.

"To taki symbol"

Dom dla niepełnosprawnych chłopców w Broniszewicach jest już gotowy. Na ścianach w pokojach pojawiły się "tapety marzeń".

- Starałyśmy się je dobrać do zainteresowań chłopców. Jest tapeta z militariami, wiatrakami, ale i z zespołem Enej. Kiedy chłopcy je zobaczyli byli bardzo poruszeni. Nie mogą się doczekać, gdy pokoje będą gotowe. Na razie poza tapetami nie mamy nic więcej - opowiada siostra Eliza.

A potrzebne są przecież łóżka, biurka, szafki, krzesła dla 56 chłopców. Siostry szacują, że na ten cel potrzebują około 400 tys. zł. Część pieniążków udało się już uzbierać. Ale środków wciąż brakuje. Może dzięki pluszowym pingwinom uda się znów zasilić konto dominikanek?

- My na nic nie liczymy i niczego nie oczekujemy. Te zabawki to taki symbol wzajemnej pomocy i pamięci. Darczyńca otrzyma pingwina z imieniem chłopca, któremu spełni marzenie. A w pokoju naszego podopiecznego będzie wypisane imię darczyńcy - tłumaczy siostra Eliza.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: domchlopakow.pl | Arek Drygas

Pozostałe wiadomości