TVN24 | Pomorze

Złocieniec. Ukradł samochód, w środku było sześcioletnie dziecko. 35-latek trafił do aresztu

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Ukradł samochód, w środku było sześcioletnie dziecko. 35-latek z zarzutami (materiał z 16.01.2022)
Ukradł samochód, w środku było sześcioletnie dziecko. 35-latek z zarzutami (materiał z 16.01.2022)TVN24
wideo 2/6
TVN24Ukradł samochód, w środku było sześcioletnie dziecko. 35-latek z zarzutami

35-latek ukradł samochód spod sklepu w Złocieńcu (Zachodniopomorskie). W środku było sześcioletnie dziecko. Mężczyzna uciekając, uderzył w dwa inne samochody. Później próbował uciec pieszo. W końcu został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał już zarzuty, sąd zadecydował też o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego.

Zgłoszenie o kradzieży samochodu z sześcioletnim dzieckiem w środku policjanci dostali w piątek przed godziną 15. Jak przekazała młodszy aspirant Karolina Zych, oficer prasowy KPP w Drawsku Pomorskim, kobieta zaparkowała samochód przy jednym ze sklepów w Złocieńcu i wyszła na zakupy. W tym czasie mężczyzna wsiadł do auta i odjechał. W środku, na tylnym siedzeniu, było sześcioletnie dziecko.

Podczas ucieczki mężczyzna uderzył w dwa samochody i w donicę z kwiatami. W końcu zostawił samochód i próbował uciekać pieszo. Ostatecznie złapali go świadkowie zdarzenia, później trafił w ręce policji. Dziecku nic się nie stało.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jak mówiła mł. asp. Karolina Zych, według wstępnych ustaleń policji, mężczyzna miał nie wiedzieć, że dziecko jest w aucie. 35-latek miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Usłyszał zarzuty, grozi mu 12 lat więzienia

Zych przekazała w niedzielę, że czynności z udziałem mężczyzny zostały wykonane. Usłyszał on zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu i pozostawienia go w stanie uszkodzonym oraz zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Śledczy czekają również na wyniki badań toksykologicznych - jeśli okaże się, że 35-latek był pod wpływem środków odurzających, usłyszy on dodatkowy zarzut.

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia, bo działał w recydywie. Sąd zdecydował w poniedziałek o trzymiesięcznym areszcie dla 35-latka.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: OSP Złocieniec

Pozostałe wiadomości