TVN24 | Pomorze

Zostawił butelki, zabrał kilkaset złotych. Nagrał go monitoring, szuka policja

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/
tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Policja szuka złodzieja z nagrania
Policja szuka złodzieja z nagraniatvn24
wideo 2/8
tvn24Policja szuka złodzieja z nagrania

Poczekał, aż ekspedient wyjdzie na zaplecze, a potem zabrał z kasy pieniądze. Sklepową kradzież nagrała kamera monitoringu. Teraz mężczyznę, uwiecznionego na filmie, szuka policja z Torunia i publikuje jego wizerunek.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Toruniu, 24 maja tego roku do sklepu spożywczego przy ulicy Kraszewskiego wszedł łysiejący mężczyzna w szarej bluzie z kapturem i napisem "Sportswear". Przyniósł torbę pełną butelek zwrotnych.

Policja opublikowała nagranie na którym widać moment kradzieży. Na filmie widzimy, że gdy sprzedawca wyszedł na zaplecze, by odłożyć - przyniesione przez mężczyznę - butelki, ten odsunął koszyk z warzywami i sięgnął do kasy. Wyjął plik banknotów, zamknął szufladę, ale po chwili znów ją otworzył i zabrał kolejne banknoty. Po wszystkim zapłacił jeszcze za piwo skradzionymi pieniędzmi i wyszedł.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Policja prosi o pomoc

W sumie mężczyzna miał ukraść kilkaset złotych. Ponieważ właściciel sklepu nie rozpoznał mężczyzny, jako jednego ze swoich stałych klientów, a policji nie udało się ustalić jego personaliów, to funkcjonariusze zdecydowali się upublicznić wizerunek mężczyzny. Liczą, że ktoś go rozpozna i przekaże im informacje na jego temat.

Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.

Mundurowi proszą osoby, które rozpoznają mężczyznę na nagraniu o bezpośredni kontakt z Komisariatem Policji Toruń-Śródmieście przy ul. PCK 2, a także pod numerem telefonu 47 754 24 52 lub 112.

Autor:eŁKa/ tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Toruniu

Pozostałe wiadomości