Minister rolnictwa w żółtej kamizelce wśród protestujących. "Założyłem ją nie dla szpanu. Jestem jednym z was"

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24.pl, PAP
Szczecin. Minister w odblaskowej kamizelce wyszedł do protestujących rolników
Szczecin. Minister w odblaskowej kamizelce wyszedł do protestujących rolnikówTVN24
wideo 2/8
Szczecin. Minister w odblaskowej kamizelce wyszedł do protestujących rolnikówTVN24

- W tej chwili ogień mamy, wojnę mamy - wykrzykiwał do protestujących w Szczecinie rolników nowy minister rolnictwa, Robert Telus. Jak przekonywał, sam jest jednym z nich i wciąż pozostaje przewodniczącym Solidarności w swoim regionie. Demonstrujący oczekują działań w sprawie ukraińskiego zboża. Protest rolniczy dziś także odbywa się w Gdańsku oraz przy torach z Ukrainy w Hrubieszowie.

Minister rolnictwa w żółtej, odblaskowej kamizelce z logo Solidarności pojawił się w zielonym miasteczku i przemawiał do protestujących.

- Założyłem tę kamizelkę nie dla szpanu. Jestem jednym z Was. Do dziś jestem przewodniczącym Solidarności Rolników Indywidualnych Województwa Łódzkiego – mówił Robert Telus.

Minister przemawia do protestującychTVN24

Dodał, że z tej funkcji będzie musiał zrezygnować, ale członkiem Solidarności pozostanie, bo to dla niego powód do dumy.

- Nie przyjechałem do was dzisiaj powiedzieć: rozejdźcie się, nie protestujcie. To jest wasze prawo. Macie prawo protestować - wykrzykiwał.

Jak dodał, jest to dla niego ważne. - Ale dla mnie jako rolnika najważniejsze jest, żeby poradzić sobie z problemami, które stanęły przed nami, które dzisiaj musimy wspólnie załatwić.

Minister zaapelował o pomoc do rolników. - W niejednej głowie pewnie się rodzi: przyjechał i obiecuje. Nie! Od samego początku pokazuję, że dla mnie to ważne. Że będę to robił, będę to realizował. W tej chwili dzisiaj ogień mamy, wojnę mamy. Mamy przepływy zboża i nie tylko zboża, bo zboże to taki symbol, ale przepływy produktów rolnych z Ukrainy. Jak wiecie pierwszego dnia w nocy, jak zostałem nominowany, zadzwoniłem do ministra rolnictwa Ukrainy, z nim się spotkałem i mam pewne ustalenia. Mam nadzieję, że nie odejdzie od tych ustaleń i jutro podpiszemy porozumienie – zapowiedział.

Minister powiedział, że problemem jest nie tylko zboże, ale też inne produkty spożywcze, które wpływają z Ukrainy na polski rynek. - Musimy o tym mówić, o tych innych produktach. Zleciłem (...) kontrolę. Rozmawiałem z ministerstwem zdrowia, bo tu jest potrzebna reakcja i pomoc ministerstwa zdrowia. (...) Wszystkie produkty spożywcze, które będą na granicy ukraińskiej, mam tu na myśli również drób, jajka, cukier, mąkę, wszystkie produkty spożywcze będą kontrolowane na granicy - podkreślił Telus. Telus przyznał, że jego ukraiński odpowiednik zwrócił uwagę na ryzyko pojawienia się kolejek na granicy. - Dla mnie bezpieczeństwo i zdrowie Polaków jest najważniejsze. Nie ma takiej możliwości, żeby takie produkty wpływały do Polski - podkreślił minister rolnictwa.

Minister w zielonym miasteczkuTVN24

Unię Europejską obarczył winą za ceny nawozów w Polsce

Rolnicy dopytywali ministra m.in. o dopłaty do nawozów. – Mając 300 hektarów dostałem jedną szóstą tego, co mi się należało. (…) Sześć gospodarstw po 50 hektarów dostało sześć razy tyle co ja (…) Czym mój 51. hektar różni się od pierwszego hektara z małego gospodarstwa? – dopytywał jeden rolników, dodając, że potrzebna jest tarcza. – W najgorszej sytuacji są gospodarstwa najlepsze, które gromadziły zboże, magazynowały je, które budowały magazyny, które inwestowały. Dobijają nas odsetki, spadek cen zboża, spadek cen nawozów, które kupiliśmy zapobiegawczo – mówił.

Jak dodał, dla niektórych straty wynoszą nawet milion złotych. - Jak można było tak zrobić, że nawozy jesienią kosztowały 5 tysięcy złotych, a teraz ich ceny spadły. Wcześniej mówiono, że emisja spalin jest tak wysoka, że nie jesteśmy w stanie tych cen obniżyć (…) Jak można było tak rolników oszukać!? – dopytywał inny protestujący.

Zmianę cen nawozów minister tłumaczył zmianą cen gazu. - Przez dwa lata był Covid-19, teraz jest wojna (…) To zła polityka Unii Europejskiej doprowadziła do tego, że Putin miał większość do powiedzenia w sprawach energetycznych: gazu, paliwa, energii. Zaczęła się także również wojna ekonomiczna i gospodarcza w całej Europie i w Polsce – odpowiadał rolnikom Telus.

Kołodziejczak: Niech pan przestanie bajki opowiadać

Do słów ministra Telusa odniósł się Michał Kołodziejczak z Agrounii. - Minister Telus jeździ po kraju i robi sobie szopki. To istne happeningi - ocenił.

Jak dodał, minister niczego rolnikom nie zaoferował, nie przedstawił żadnego rozwiązania. - Nie usłyszeliśmy ani jednego zdania, które mówiłoby o tym, co zrobić, żeby za 3 miesiące, w trakcie żniw tego problemu nie było. Nie wiem, czy wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytaucji. Za trzy i pół miesiąca zaczynamy w Polsce żniwa. Mamy nadwyżki zboża w Polsce - nieoficjalnie - około 6 milionów ton. To wszystko zalega w pełnych silosach, w magazynach, w wielkich workach, które stoją porozstawiane pod wiatami. A do Polski napływa ciągle zboże, które jest niekontrolowane - podkreślał.

I zaapelował do ministra Telusa: - Niech pan przestanie bajki opowiadać i zakładać kamizelki strajkujących, przyprawiać sobie pawie pióra i ubierać się w stroje, którzy wychodzą na ulice, tylko pana miejsce jest teraz w Brukseli, w gabinetach, w których trzeba te sprawy załatwić - powiedział Kołodziejczak.

Michał Kołodziejczak, Agrounia: Minister Telus jeździ sobie po kraju i robi sobie szopki
Michał Kołodziejczak, Agrounia: Minister Telus jeździ sobie po kraju i robi sobie szopki13.04.TVN24

Seria spotkań w Szczecinie

Minister rolnictwa wraz z sekretarzem stanu Rafałem Romanowskim w czwartek rano pojawili się w Szczecinie. - Przyjechaliśmy raz jeszcze rozeznać się w sytuacji, spotkać się i porozmawiać. Jest plan, żebyśmy dziś rozpoczęli te rozmowy szeroko, nie tylko w porcie, i później je kontynuowali - powiedział Robert Telus, minister rolnictwa.

Jak dodał, dzisiejsze spotkanie wyszło z inicjatywy rolników. - Wielokrotnie mówię, że protesty są bardzo ważne i rozumiem protestujących - podkreślił.

Podkreślił, że dla niego "ważniejsze jest rozwiązać problemy". - Nie tylko załatwić sprawę, żeby się rozjechali, ale żebyśmy załatwili problemy, problemy rolnictwa - stwierdził. Minister rolnictwa pytany, czy nie denerwują go protesty rolnicze na wschodniej granicy stwierdził: - Nie, gdyby mnie denerwowali rolnicy, to bym nie był ministrem rolnictwa. Mnie nie denerwują rolnicy. Ja jestem dla rolników, żeby wspólnie rozwiązać te problemy - zapewnił.

Protestujący w SzczecinieTVN24

Magazyny w Świnoujściu mają jeszcze wolne miejsce

Na godzinę 9 minister zaplanowane miał spotkanie w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Jak przekazał, obecni na nim byli też protestujący. - Chciałem dowiedzieć się tu na miejscu, jakie są możliwości, żeby zwiększyć możliwość transportu zboża, eksportu zboża z Polski. Otrzymane informacje w jakimś stopniu mnie cieszą. Jeżeli te dwa porty mogą miesięcznie wyeksportować, jeżeli byśmy wykorzystali je maksymalnie, 300-350 tysięcy ton, to w ciągu trzech miesięcy jest to troszkę więcej niż milion ton. To jest dobra informacja dla nas. Mam nadzieję, że będziemy robić wszystko, by te możliwości wykorzystać – powiedział Robert Telus.

Pytany, czy dostrzega potencjał portu Świnoujście odpowiedział: - Mam nadzieję, że go wykorzystamy, że tu są duże magazyny, które nie są do końca obciążone - powiedział.

"Jutro podpiszemy pewne porozumienia z ministrem z Ukrainy"

Przypomniał, że za porty odpowiada minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, z którym będzie o problemie rozmawiał. - Chcę, żebyśmy jak najszybciej te możliwości w portach wykorzystali - powiedział.

W środę odbyło się pierwsze spotkanie u ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka na ten temat. - Spotkały się wszystkie porty. Mamy informacje, gdzie (...) mamy rezerwę, gdzie możemy to wykorzystać i będziemy to wykorzystywać na maksa - stwierdził. I dodał, że aktualnie "najważniejsze jest zablokowanie zboża, które jest przywożone do Polski" - Tu już mamy pewne ustalenia, mam nadzieję, że jutro podpiszemy pewne porozumienia z ministrem z Ukrainy - przekazał Telus.

W piątek po spotkaniu z ministrem polityki rolnej i żywności Ukrainy Mykołą Solskim Telus poinformował, że strona ukraińska "złożyła propozycję, aby przez pewien czas bardzo mocno ograniczyć, a na tę chwilę nawet zatrzymać całkowicie przyjazd zboża do Polski". Podkreślił, że tranzyt zboża z Ukrainy przez Polskę będzie "bardzo mocno monitorowany przez stronę zarówno polską, jak i ukraińską, aby zboże nie zostawało w Polsce". Drugi najważniejszy problem to - jak powiedział - wyeksportowanie zboża, które już w Polsce jest. - To około 4 miliony ton - podał. Minister zakłada, że potrzebne na to są około trzy miesiące.

Szef MRiRW dopytywany o możliwości przeładunkowe firm wskazał: - Poradziliśmy sobie ze ściągnięciem 17 mln ton węgla na jesieni i to w sytuacji bardzo ciężkiej. Dzisiaj chcemy wyeksportować 4 mln (zboża – dop. red.) - to jest duża różnica. - Po tym spotkaniu mam większe nadzieje niż w momencie, gdy na to spotkanie wchodziłem - podsumował.

Spotkanie z protestującymi rolnikami w zielonym miasteczku zaplanowano na godzinę 10.50.

Rolnicy kontynuują protest w SzczecinieTVN24

Rolnicy nie rezygnują z protestów

Mimo przyjazdu ministra Telusa protestujący w Szczecinie nie rezygnują ze swoim działań i w czwartek ponownie wyjadą ciągnikami na ulice blokując jedno z głównych skrzyżowań, wjazd i wyjazd z miasta.

Protest trwał przez całe święta. W okresie Wielkanocy rolnicy zawiesili blokady ulic w centrum Szczecina. Nie opuścili jednak zielonego miasteczka. Wspierały ich rodziny i mieszkańcy miasta, którzy składali im życzenia i przynosili smakołyki ze świątecznego stołu.

Wielkanoc rolników w "zielonym miasteczku"TVN24

Rolnicy chcą uregulowania kwestii dostaw produktów z Ukrainy

Przypomnijmy, że protest rolników w Szczecinie rozpoczął się 23 marca 2023 r. Jego uczestnicy domagają się m.in. uregulowania kwestii zboża z Ukrainy. Wśród postulatów protestujących jest też m.in. pomoc przy spłacie kredytów zaciąganych na działalność rolniczą oraz wprowadzenia "tarczy antykryzysowej" dla rolnictwa.

Protestujący rozbili tzw. zielone miasteczko na Wałach Chrobrego przed siedzibę Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Przedstawiciele branży protestują także w innych częściach kraju. Protest rolniczy dziś także w Gdańsku, a przy torach z Ukrainy w Hrubieszowie rolnicy manifestują od środy.

Autorka/Autor:FC/tok

Źródło: TVN24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Dwóch turystów zaginęło w ostatnich dniach na greckich wyspach Amorgos i Samos. Zarówno Amerykanin, jak i Holender wyszli na piesze wędrówki, z których nie wrócili. Lokalne służby prowadzą akcje poszukiwawcze. Pomagają w nich również ochotnicy. Greckie służby przypominają, że kraj mierzy się obecnie z falą dużych upałów.

Zaginieni turyści na dwóch greckich wyspach. Łączy ich jedno

Zaginieni turyści na dwóch greckich wyspach. Łączy ich jedno

Źródło:
BBC, CNN

19-latka, której ciało znaleziono w połowie listopada 2023 roku w jednym z mieszkań w centrum Poznania, zmarła z powodu zażycia fentanylu. Potwierdziły to wyniki badań toksykologicznych.

19-latka znaleziona martwa w mieszkaniu, zabił ją fentanyl

19-latka znaleziona martwa w mieszkaniu, zabił ją fentanyl

Źródło:
tvn24.pl

Był po służbie, gdy zobaczył, jak auto jadące przed nim nagle się zatrzymuje. Wysiadła z niego zdenerwowana kobieta, wyjęła dziecko i wzywała pomocy. Sierżant Adrian Ziarko z augustowskiej policji podbiegł do niej. Okazało się, że trzyletnia dziewczynka zadławiła się lizakiem.

Zatrzymała auto na środku ulicy, wyjęła córkę i wołała o pomoc

Zatrzymała auto na środku ulicy, wyjęła córkę i wołała o pomoc

Źródło:
tvn24.pl

Ukraina otrzyma 50 miliardów dolarów z tytułu wykorzystania zysków z zamrożonych w UE i krajach G7 rosyjskich aktywów - donosi Reuters. Osiągnięto porozumienie na szczycie państw G7.

Miliardy dolarów z rosyjskich zysków trafią do Ukrainy

Miliardy dolarów z rosyjskich zysków trafią do Ukrainy

Źródło:
PAP

Mirosław M. na początku kwietnia został zatrzymany w Niemczech. Teraz tamtejszy sąd wydał zgodę na przekazanie mężczyzny Polsce. Wróci w przyszłym tygodniu. Za zabicie dwóch kobiet grozi mu dożywocie.

Matka i córka zginęły od ciosów siekierą. Podejrzany o zbrodnię wróci do Polski

Matka i córka zginęły od ciosów siekierą. Podejrzany o zbrodnię wróci do Polski

Źródło:
PAP

Małgorzata Paprocka została powołana w czwartek przez Andrzeja Dudę na stanowisko szefowej Kancelarii Prezydenta. Zastąpiła Grażynę Ignaczak-Bandych. O zmianach poinformowała Kancelaria Prezydenta na swej stronie internetowej.

Roszady w Kancelarii Prezydenta

Roszady w Kancelarii Prezydenta

Źródło:
PAP

- Ukraina i Japonia podpisały w czwartek na marginesie szczytu G7 porozumienie w sprawie bezpieczeństwa - przekazał prezydent Wołodymyr Zełenski. "W 2024 roku Japonia przekaże Ukrainie 4,5 miliarda dolarów i będzie nas wspierać przez cały 10-letni okres obowiązywania umowy" - oznajmił w mediach społecznościowych.

Japonia i Ukraina podpisały "wyjątkowy dokument"

Japonia i Ukraina podpisały "wyjątkowy dokument"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

- Doszło do poważnego zachorowania, niestety rokowania dowódcy są niepewne - między innymi takie słowa było słychać podczas środowej transmisji na żywo z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, po czym transmisja została przerwana. Zdarzenie zaniepokoiło internautów, jednak NASA wydała już w tej sprawie wyjaśniający wszystko komunikat.

Rokowania dowódcy są "niepewne". Zerwana transmisja ze stacji kosmicznej, NASA tłumaczy

Rokowania dowódcy są "niepewne". Zerwana transmisja ze stacji kosmicznej, NASA tłumaczy

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

- Chcę zmienić Cieśninę Tajwańską w bezzałogowe piekło - tak plany USA na wypadek inwazji zbrojnej Chin na Tajwan miał opisać głównodowodzący amerykańskich sił w regionie Indo-Pacyfiku. Admirał udzielił wywiadu dziennikarzowi "Washington Post" na marginesie niedawnego forum Shangri-La w Singapurze.

"Bezzałogowe piekło", które ma powstrzymać Chiny. Admirał o tajnych planach USA

"Bezzałogowe piekło", które ma powstrzymać Chiny. Admirał o tajnych planach USA

Źródło:
Washington Post, Taipei Times, South China Morning Post, tvn24.pl

- Ujawniliśmy wyborczą dziuplę PiS. W jakimś starym garażu produkowano materiały wyborcze posła Marcina Romanowskiego, który jest bohaterem afery Funduszu Sprawiedliwości - powiedział na konferencji przewodniczący zespołu do spraw rozliczeń rządu PiS Roman Giertych. Zapowiedział, że nagrania zostaną przekazane do Państwowej Komisji Wyborczej "z pytaniem o to, czy Prawo i Sprawiedliwość w swoim sprawozdaniu finansowym za wybory w 2023 roku zamieściło produkcję tych banerów".

"Ujawniliśmy wyborczą dziuplę". Przekazują nagrania do PKW

"Ujawniliśmy wyborczą dziuplę". Przekazują nagrania do PKW

Źródło:
TVN24

Wyż Yogi na razie wpływa na pogodę w naszym kraju. Już wkrótce jego miejsce zajmie niż, za sprawą którego w weekend i na początku następnego tygodnia pojawią się burze. Po weekendzie czeka nas również pierwszy upał.

Kiedy Yogi ustąpi Valesce, zacznie się dziać

Kiedy Yogi ustąpi Valesce, zacznie się dziać

Źródło:
tvnmeteo.pl

W pobliżu grupy turystów, która była na przełęczy Łącznik (Góry Izerskie), uderzył piorun - przekazał Adam Tkocz, naczelnik karkonoskiej grupy GOPR.

Piorun uderzył obok grupy turystów, są poszkodowani

Piorun uderzył obok grupy turystów, są poszkodowani

Źródło:
tvn24.pl

Gdzie jest burza? W czwartek 13.06 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Towarzyszy im dość silny wiatr i deszcz. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Miejscami silnie pada i wieje

Gdzie jest burza? Miejscami silnie pada i wieje

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Ława przysięgłych z Florydy uznała, że ​​znana na całym świecie ze sprzedaży bananów firma Chiquita Brands International jest odpowiedzialna za finansowanie kolumbijskiej grupy paramilitarnej Autodefensas Unidas de Colombia (AUC). Jest ona uznana przez Stany Zjednoczone za organizację terrorystyczną - donosi CNN.

Znany na całym świecie producent bananów uznany winnym wspierania terrorystów

Znany na całym świecie producent bananów uznany winnym wspierania terrorystów

Źródło:
CNN

Polski Instytut Sztuki Filmowej złożył zawiadomienie do CBA. Chodzi o nieprawidłowości przy przyznawaniu dotacji. Złożono też zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie niegospodarnego wydatkowania środków Instytutu poprzez zakup urządzeń przeznaczonych do rejestrowania rozmów.

PISF kieruje zawiadomienia do CBA i prokuratury

PISF kieruje zawiadomienia do CBA i prokuratury

Źródło:
PAP

Jest śledztwo w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez byłych: premiera i szefa KPRM oraz pracowników resortu aktywów państwowych w związku z zakupem środków ochrony indywidualnej podczas pandemii COVID-19 w 2020 roku - podała warszawska prokuratura.

Jest śledztwo dotyczące byłego premiera i szefa jego kancelarii. Chodzi o działania w czasie pandemii

Jest śledztwo dotyczące byłego premiera i szefa jego kancelarii. Chodzi o działania w czasie pandemii

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Studenci protestują przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego w obronie Palestyny. Demonstracji towarzyszą okrzyki. Obecna jest też policja.

Studenci przed uniwersytetem. "Rektorze, gdzie jesteś, gdy mordują dzieci"

Studenci przed uniwersytetem. "Rektorze, gdzie jesteś, gdy mordują dzieci"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokurator generalny Adam Bodnar przekazał do Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Adama Szłapki (Koalicja Obywatelska) do odpowiedzialności karnej. Sprawa dotyczy potrącenia 16-letniej rowerzystki na Saskiej Kępie w Warszawie.

Wniosek o uchylenie immunitetu Adamowi Szłapce za potrącenie rowerzystki. "Zrzeknę się od razu"

Wniosek o uchylenie immunitetu Adamowi Szłapce za potrącenie rowerzystki. "Zrzeknę się od razu"

Źródło:
PAP

Biały bizon urodził się w amerykańskim Parku Narodowym Yellowstone. Według ekspertów, taki przypadek zdarza się raz na 10 milionów narodzin. Tymczasem zamieszkujący okoliczne tereny rdzenni Amerykanie uznali te narodziny za znak i spełnienie ich dawnej przepowiedni.

Przypadek jeden na miliony. Rdzenni Amerykanie mówią o spełnieniu przepowiedni

Przypadek jeden na miliony. Rdzenni Amerykanie mówią o spełnieniu przepowiedni

Źródło:
CBS News, BBC, tvn24.pl

Uczniowie wracali z wycieczki do Krakowa, kiedy nagle ich autokar zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas drogi. Kierowca stracił przytomność. Błyskawicznie zareagowały nauczycielki – jedna przejęła kierownicę, a dwie odciągnęły nieprzytomnego mężczyznę. Pojazd udało się zatrzymać.

Kierowca autokaru stracił przytomność, nauczycielka przejęła kierownicę

Kierowca autokaru stracił przytomność, nauczycielka przejęła kierownicę

Źródło:
tvn24.pl

- W moim środowisku nie spotkałem się jeszcze z aż taką wrogością do innego człowieka - powiedział przed kamerą TVN24 uczeń klasy policyjnej z VII LO w Sosnowcu. W Zagłębiowskim Parku Sportowym młodzież ustawiła znicze, aby oddać hołd skatowanemu tam na śmierć 28-letniemu Marcinowi Mizie. Młody mężczyzna został pobity przez trzech 16-latków. Miał stanąć w obronie osoby, którą zaczepiali. Zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Rzecznik UM w Sosnowcu Rafał Łysy poinformował, że sam teren imprezy był przez organizatora odpowiednio zabezpieczony, a do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na drodze prowadzącej do tego miejsca.

Mieszkańcy Sosnowca poruszeni śmiercią skatowanego piłkarza. "Nikt nie zareagował"

Mieszkańcy Sosnowca poruszeni śmiercią skatowanego piłkarza. "Nikt nie zareagował"

Źródło:
TVN24, PAP

Gryficcy policjanci zatrzymali rodziców, którzy bili swoją roczną córeczkę gałęziami, a wcześniej szukali dla dziecka egzorcysty. Dziewczynka przebywa w szpitalu, jest w dobrym stanie. Kobieta trafiła na oddział psychiatryczny, ojciec do aresztu.

Bili roczną córkę gałęziami. "Szukali dla dziecka egzorcysty"

Bili roczną córkę gałęziami. "Szukali dla dziecka egzorcysty"

Źródło:
PAP

Jin, jeden z członków k-popowego zespołu BTS, zakończył w środę 18-miesięczną służbę wojskową. Z tej okazji w czwartek 31-latek zamierza uściskać tysiąc swoich fanów. Tego samego dnia muzyk zagra też koncert na żywo. Wystąpi przed widownią złożoną wyłącznie z najbardziej zagorzałych członków ARMY - fanklubu boysbandu.  

Gwiazdor zespołu BTS kończy służbę wojskową mocnym akcentem

Gwiazdor zespołu BTS kończy służbę wojskową mocnym akcentem

Źródło:
BBC, CNN

Na trzy miesiące został aresztowany kierowca, który jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Lubiewicach (województwo kujawsko-pomorskie). W zdarzeniu zginął znany operator filmowy Arkadiusz Tomiak. Prokuratura Rejonowa w Tucholi przekazała informacje na temat tego, jak doszło do tragedii.

Nie żyje znany operator filmowy. Śledczy o tym, jak doszło do tragicznego wypadku

Nie żyje znany operator filmowy. Śledczy o tym, jak doszło do tragicznego wypadku

Źródło:
tvn24.pl

O krok od tragedii na przejściu dla pieszych w miejscowości Radawiec Duży koło Lublina. Kierujący ciężarówką o mało nie potrącił dwóch dziewczynek. - W tej sytuacji ostrożności zabrakło zarówno ze strony dziewczynek wchodzących na przejście jak i kierującego pojazdem ciężarowym - komentuje policja i zapowiada, że przeprowadzi czynności w tej sprawie i przeanalizuje zarówno zachowanie kierowcy oraz dziewczynek.

O krok od tragedii. Ciężarówka pędziła wprost na dzieci. Nagranie

O krok od tragedii. Ciężarówka pędziła wprost na dzieci. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

37-latka, która podczas rzeszowskich Juwenaliów wjechała w ławkę, na której siedziały dwie osoby, usłyszała zarzuty spowodowania wypadku komunikacyjnego i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grzywnę, która jej grozi, policja wstępnie oszacowała na blisko 800 tysięcy złotych.

Luksusowym autem uderzyła w ławkę. Była pijana, może ją to kosztować 800 tysięcy złotych

Luksusowym autem uderzyła w ławkę. Była pijana, może ją to kosztować 800 tysięcy złotych

Źródło:
tvn24.pl

Chirurg z Rzeszowa poprosił kolegę o zrobienie pamiątkowego zdjęcia ze studentami na sali operacyjnej. Fotografia została opublikowana w internecie. Jednak oprócz medyków widać na niej rozebraną, przygotowaną do zabiegu pacjentkę. Szpital tłumaczy, że publikacja zdjęcia w takiej formie to przypadek. Powołana komisja jako karę zaleciła "rozmowę pouczającą", jednak jeśli sprawą zainteresuje się Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej przy Naczelnej Izbie Lekarskiej, konsekwencje mogą być poważniejsze.

Lekarz opublikował zdjęcie z nagą pacjentką w tle. Kara może być surowa albo znikoma

Lekarz opublikował zdjęcie z nagą pacjentką w tle. Kara może być surowa albo znikoma

Źródło:
tvn24.pl

"Wywiad, propaganda, a nawet przygotowywanie aktów sabotażu to główny zakres pracy dużej liczby rosyjskich 'dyplomatów' w UE" - podkreśliło ośmioro ministrów spraw zagranicznych w liście do szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella. Ministrowie chcą zakazać rosyjskim dyplomatom swobodnego przemieszczania się po krajach Unii Europejskich. Pod listem podpisał się między innymi szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

Restrykcje dla rosyjskich dyplomatów. Ministrowie chcą ograniczyć ich przemieszczanie

Restrykcje dla rosyjskich dyplomatów. Ministrowie chcą ograniczyć ich przemieszczanie

Źródło:
PAP

Sędziowie Trybunału Stanu skierowali pismo do prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu, ministra sprawiedliwości i prokuratora krajowego w sprawie działań przewodniczącej TS Małgorzaty Manowskiej. W ich ocenie nie wykonuje ona prawnego obowiązku zwołania pełnego składu Trybunału, co ich zdaniem stanowi obstrukcję. W wydanym później komunikacie Manowska przekazała, że składy orzekające w sprawach wnoszonych do Trybunału będą wyznaczane w oparciu o wyniki przeprowadzonego wcześniej losowania.

Piszą do prezydenta i premiera. "Mamy do czynienia z kryzysem organu konstytucyjnego"

Piszą do prezydenta i premiera. "Mamy do czynienia z kryzysem organu konstytucyjnego"

Źródło:
PAP

Na tej wyspie mieszka około 15,5 tysiąca osób, a rocznie przyjmuje ponad pięć milionów gości. Chodzi o Santorini, gdzie "nawet turyści narzekają na dużą liczbę turystów" - wskazuje w raporcie grecki rzecznik praw obywatelskich. 

Na tej wyspie nawet turyści narzekają na dużą liczbę gości

Na tej wyspie nawet turyści narzekają na dużą liczbę gości

Źródło:
PAP

Jedna z najstarszych fabryk czekolady na świecie ma zostać zamknięta. Istniejąca od 1848 roku francuska fabryka Chocolat Poulain zatrudnia obecnie 109 osób. Wszyscy mają stracić pracę. Plan likwidacji fabryki ma zostać ogłoszony w czwartek.

Jedna z najstarszych fabryk czekolady do likwidacji

Jedna z najstarszych fabryk czekolady do likwidacji

Źródło:
lesechos.fr, tvn24.pl, Brittanica
Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Samolot podnosi się z pasa startowego, gdy tuż za nim, na tym samym pasie, ląduje już inny - taką scenę widać na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. Komentujący uznał to "przykład synchronizacji lądowania", ale wielu internautów nie wierzy w prawdziwość filmu. Jaka jest prawda?

"Ciekawy przykład synchronizacji" lądowania i startu samolotów? Wręcz przeciwnie

"Ciekawy przykład synchronizacji" lądowania i startu samolotów? Wręcz przeciwnie

Źródło:
Konkret24

Magazyn "Variety" pisze, że najbardziej oczekiwany tytuł tego roku - "Joker 2: Folie à Deux" Todda Phillipsa będzie miał premierę podczas zbliżającego się festiwalu filmowego w Wenecji. Podobnie jak "Maria" Pablo Larraina - opowiadająca o słynnej śpiewaczce operowej Marii Callas z Angeliną Jolie w roli głównej oraz film "Modi" Johnny'ego Deppa - przedstawiający życie niezwykłego włoskiego malarza Amedeo Modiglianiego.

"Variety": premiery w Wenecji "Joker 2", "Maria" z Angeliną Jolie i "Modi" w reżyserii Deppa

"Variety": premiery w Wenecji "Joker 2", "Maria" z Angeliną Jolie i "Modi" w reżyserii Deppa

Źródło:
"Variety", "The Hollywood Reporter", tvn24.pl

O różnorodność trzeba zadbać, jej trzeba pilnować z czułością, wrażliwością, ale czasami też siłą. Zwłaszcza jak patrzymy na to, co dzieje się w Sejmie na temat związków partnerskich - powiedział Piotr Jacoń, który został Ambasadorem Różnorodności według miesięcznika "My Company Polska". Mówił też o swoim reportażu "Tego nie ma w umowie koalicyjnej", który przedstawia historię Elżbiety i Renaty, które żyją razem od 30 lat, i o sporze koalicji w kwestii ustawy o związkach partnerskich.

"Robota polityków polega na tym, żeby dogadać się, obiecywali to takim osobom jak Elżbieta i Renata"

"Robota polityków polega na tym, żeby dogadać się, obiecywali to takim osobom jak Elżbieta i Renata"

Źródło:
TVN24

Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, został Ambasadorem Różnorodności. To wyróżnienie przyznawane przez miesięcznik "My Company Polska" organizacjom, firmom i osobom, które promują różnorodność i równość. Jacoń został wyróżniony za "dziennikarstwo przełamujące tabu i otwierające oczy na potrzeby drugiego człowieka".

Nagroda, ale też "wyzwanie i zadanie". Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ambasadorem różnorodności

Nagroda, ale też "wyzwanie i zadanie". Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ambasadorem różnorodności

Źródło:
TVN24, My Company Polska

KRRiT rozstrzygnęła wniosek spółki TVN S.A. w sprawie udzielenia koncesji na kolejne 10 lat, na rozpowszechnianie programu satelitarnego wyspecjalizowanego, adresowanego do kobiet, pod nazwą "TVN Style" - podało Biuro Prasowe TVN.

TVN Style z koncesją na kolejne 10 lat 

TVN Style z koncesją na kolejne 10 lat 

Źródło:
tvn24.pl

Pierwszy raz w historii w łódzkim ogrodzie zoologicznym na świat przyszedł hipopotam karłowaty. Rodzicami malucha są Jamina i Jabari. Oba hipopotamy mają po 7 lat. – Ich relacje były bardzo zmienne. Raz się lubili, innym razem mieli ciche dni. W ostatnim czasie jednak chętnie przebywali w swoim towarzystwie. Nie próżnowali. Pod koniec maja przyszedł na świat owoc ich miłości - informuje Tomasz Jóźwik z łódzkiego zoo. Na razie nie jest znana płeć małego hipopotama.

Na świat przyszedł mały hipcio. W tym ogrodzie pierwszy raz w historii

Na świat przyszedł mały hipcio. W tym ogrodzie pierwszy raz w historii

Źródło:
tvn24.pl

Platforma streamingowa Max zadebiutowała w Polsce. W jednym miejscu każdy może znaleźć coś dla siebie. - Absolutne hity filmowe, spektakularne seriale oraz bibliotekę kochanych i ikonicznych seriali HBO - mówił w TVN24 szef streamingu Warner Bros. Discovery w Polsce Maciej Gozdowski. 

Max już w Polsce. Debiut platformy

Max już w Polsce. Debiut platformy

Źródło:
tvn24.pl

Najnowszy dokument Martyny Wojciechowskiej, jest już dostępny na platformie Max. "Hope" przenosi widzów do jednego z najbiedniejszych i najsilniej dotkniętych głodem państw na świecie, gdzie dzieci padają ofiarami przerażającego procederu.  

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Źródło:
tvn24.pl

Jedni krytykują grafiki zdobiące autokar polskiej reprezentacji na Euro 2024, inni oburzają się, że taki sam autobus dostała reprezentacja Ukrainy. Dlaczego tak jest i skąd takie zdobienie wozów? Wyjaśniamy.

"Ukraina ma taki sam autobus jak Polska"? Nie tylko ona

"Ukraina ma taki sam autobus jak Polska"? Nie tylko ona

Źródło:
Konkret24