Pomorze

Jego szczątki znaleziono na klifie w zaroślach. Biegli odtworzyli wizerunek zmarłego

Pomorze

Prawdopodobnie był to mężczyzna w wieku około 45-55 lat
Prawdopodobnie był to mężczyzna w wieku około 45-55 latKWP Szczecin
wideo 2/4

Prawdopodobnie był to mężczyzna w wieku około 45-55 lat. Jego szczątki znaleziono na klifie podczas prac geodezyjnych. Z uwagi na rozkład ciała, nie udało się zidentyfikować zmarłej osoby. Teraz, na podstawie badań czaszki, biegli zrekonstruowali jego wizerunek.

Szczątki razem z obuwiem znaleziono w Rewalu (Zachodniopomorskie) przy ulicy Szczecińskiej, na klifie w zaroślach przy ścieżce z Rewala do Trzęsacza.

- Śledztwo nie wykazało udziału osób trzecich. Z uwagi na rozkład ciała, pomimo zaangażowania funkcjonariuszy, nie ustalono tożsamości zmarłego - mówi podkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratury. Śledczy postanowili skorzystać z umiejętności biegłych z zakresu antropologii sądowej. Na podstawie badań czaszki udało się odtworzyć wizerunek zmarłego.

Mężczyzna w wieku około 45-55 lat

Jak informuje zespół prasowy KWP w Szczecinie, wstępnie ustalono, że są to szczątki osoby płci męskiej.

- Został opracowany prawdopodobny wizerunek, który publikujemy. Mężczyzna mógł mieć 45-55 lat. Przy szczątkach znajdowało się obuwie, które najprawdopodobniej należało do zmarłego - tłumaczy Rudzińska.

Prawdopodobnie był to mężczyzna w wieku około 45-55 lat

Szczecińscy śledczy już kolejny raz publikują wizerunek odtworzony tą samą metodą. W styczniu i lutym tego roku, w ten sposób starali się ustalić tożsamość dwóch innych mężczyzn.

- Otrzymaliśmy wiele sygnałów z terenu całego kraju. Dzięki temu można było wprowadzić procedurę związaną z badaniami DNA, które mamy nadzieję, przywrócą zmarłym tożsamość - podsumowuje Rudzińska.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości