TVN24 | Pomorze

Policjanci, drony i psy tropiące. Szukali śladów zaginionej 10 lat temu Iwony Wieczorek

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Szukają śladów zaginionej 10 lat temu Iwony WieczorekTVN24
wideo 2/8
Piotr Sawicki | Fakty po południuIwona Wieczorek zaginęła w lipcu 2010 roku, wciąż nie wiadomo co się z nią stało (wideo archiwalne)

W czwartek policjanci przeszukiwali tereny sopockich ogródków działkowych. Na zlecenie prokuratury wznowili czynności w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. 19-latka zaginęła w lipcu 2010 roku.

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej w Warszawie Ewa Bialik przekazała, że "sprawę analizował małopolski wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie".

- Po to, żeby dokonać weryfikacji materiału dowodowego prokuratura wykonuje pewne czynności procesowe. Te czynności zostały rozpoczęte i trwają - dodała prokurator.

Na zlecenie prokuratury policjanci wznowili czynności w sprawie zaginięcia Iwony WieczorekJan Dzban/PAP

Kilkudziesięciu policjantów z komendy wojewódzkiej w Gdańsku przeszukiwało od czwartku rano ogródki działkowe w Sopocie. W policyjnej akcji brały udział psy tropiące. Funkcjonariusze mieli też do dyspozycji drony i georadar. Poszukiwania zakończyli po zapadnięciu zmroku.

Policja i prokuratura nie zdradzają wyników czwartkowych przeszukań na sopockich działkach. - Dziś nie będziemy wydawać komunikatu na temat działań w Sopocie - powiedziała prokurator Ewa Bialik.

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Trafiła tam z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- W sprawach kierowanych do Archiwum X wykorzystywanie są nowe technologie oraz wiedza najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, niestandardowy sposób badania dowodów i nieszablonowy sposób podejścia do ich oceny - poinformowała prokurator Bialik.

Policjanci przeszukują ogrody działkowe w SopocieJan Dzban/PAP

Zaginęła 10 lat temu

Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 roku. Tego dnia bawiła się ze znajomymi w sopockim Dream Clubie. Po wyjściu z imprezy miała się z nimi pokłócić i odłączyć od towarzystwa. Przed godziną 4 dzwoniła do jednej z koleżanek, później rozładowała się jej komórka.

Wiadomo, że szła alejką wzdłuż plaży, w kierunku swojego domu. Mijała wejście nr 63 na plażę w Jelitkowie. Miejski monitoring zarejestrował Iwonę o godzinie 4.12 przy końcu ulicy Piastowskiej. Do domu miała stamtąd dwa kilometry. Musiała tylko przejść przez tereny leśno-parkowe. Tam ślad po niej się urywa.

Iwona Wieczorek zaginęła w lipcu 2010 r. Do domu wracała promenadą nadmorską, co zarejestrowała kamera monitoringutvn24
Iwona Wieczorek17 lipca 2010 roku Iwona Wieczorek wracała do domu z imprezy w Sopocie. Sama, bo pokłóciła się ze znajomymi. Po raz ostatni zarejestrowały ją kamery monitoringu, potem zaginęła bez śladu. Zaginęła Iwona Wieczorek /facebook

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości