Za każdym razem wynosił ze sklepu dwa opakowania perfum. Wpadł po czwartej wizycie

Autor:
ng/tok
Źródło:
KMP Sopot
Do zdarzenia doszło w Sopocie
Do zdarzenia doszło w SopocieGoogle Maps
wideo 2/5
Google MapsDo zdarzenia doszło w Sopocie

W krótkich odstępach czasowych 39-latek miał czterokrotnie wejść do tego samego sklepu w Sopocie i za każdym razem kraść dwa opakowania perfum. Podczas ostatniej próby został ujęty przez pracownika ochrony i przekazany mundurowym. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło 29 maja. Policjanci zostali wezwani do jednego z sopockich sklepów.

Wyjaśniając okoliczności sprawy ustalili, że 39-letni gdańszczanin ukradł dwa opakowania perfum o łącznej wartości blisko 500 złotych, ale został ujęty dzięki szybkiej interwencji pracownika ochrony.

- W wyniku dalszych działań funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna kilka godzin wcześniej z tego samego sklepu również ukradł dwa opakowania perfum i uciekł. Ponadto w ostatnich dniach był jeszcze dwukrotnie w tym sklepie i za każdym razem wynosił dwa flakony - poinformowała podkom. Lucyna Rekowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

39-latek wielokrotnie notowany za drobne kradzieże

Skradziony łup wrócił na półki sklepowe, a sprawca trafił do policyjnej celi. Jak ustalili policjanci, w przeszłości był on wielokrotnie notowany za kradzieże rzeczy, których wartość nie przekraczała 500 złotych

- Po nocy spędzonej w policyjnej celi policjanci 39-latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży ośmiu opakowań perfum o łącznej wartości blisko 2 tys. złotych w krótkich odstępach czasu. Za to przestępstwo grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności - podkreśla podkom. Rekowska.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/tok

Źródło: KMP Sopot

Źródło zdjęcia głównego: KMP Sopot

Pozostałe wiadomości