Sopot zagrożony wystąpieniem ptasiej grypy. Apel do mieszkańców

TVN24 | Pomorze

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP
Apel o niezbliżanie się do ptaków na Zatoce PuckiejTVN24
wideo 2/3
TVN24Apel o niezbliżanie się do ptaków na Zatoce Puckiej

Jako obszar zagrożony wystąpieniem ptasiej grypy został zakwalifikowany Sopot – poinformowała rzeczniczka sopockiego magistratu Izabela Heidrich. Rozporządzenie w tej sprawie wydał w sobotę powiatowy lekarz weterynarii w Gdyni.

Urzędnicy apelują do mieszkańców Sopotu o niezbliżanie się do ptaków, niedokarmianie ich, a do hodowców o stosowanie się do wszystkich przekazywanych wytycznych.

Wszystkie nakazy i zakazy określone w rozporządzeniu obowiązują do czasu ich uchylenia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Znalezienie martwego ptaka należy pilnie zgłosić dyżurnemu straży miejskiej, dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 58-521-38-50" – podała rzeczniczka sopockiego magistratu Izabela Heidrich.

Sopot jest w strefie zagrożenia wystąpienia ptasiej grypytvn24

Dodała, że przy wejściach na plaże, w okolicy mola i na wjazdach do miasta montowane są żółte tablice ostrzegawcze. O zagrożeniu informować będą także patrole straży miejskiej.

Ptasia grypa w rejonie Zatoki Puckiej

W połowie lutego w okolicach Swarzewa i we Władysławowie znaleziono martwe łabędzie. Powiatowy lekarz weterynarii w Pucku potwierdził u zwierząt zakażenie ptasią grypą.

Obecność wirusa H5N8 stwierdzono także u ptaków w parku Miejskim im. Majkowskiego w Wejherowie. Patogen wykryto też u łabędzi niemych na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.

Autor:pp/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: