"Zahaczył moją córkę, powinien zostać i udzielić nam pomocy". Policja szuka motocyklisty

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
MAK/ks
Źródło:
TVN24
Policja odnalazła motocyklistę, który potrącił 6-latkęKMP Olsztyn
wideo 2/17
KMP OlsztynPolicja poszukuje motocyklisty, który potrącił 6-latkę

Pomiędzy samochodami wyskoczył motocyklista, zahaczył moją córkę - opowiada mama 6-letniej Liliany. Motocyklista potrącił dziewczynkę, jadącą rowerem na przejeździe przez ulicę. Zatrzymał się, zdjął rowerek z drogi i po chwili odjechał. Całą sytuację nagrała kamera autobusu miejskiego. Motocyklisty szuka policja, ale znalezienie go utrudnia fakt, że jego pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej, a on sam miał nałożony kask. 

Do potrącenia dziecka doszło 25 czerwca tego roku na ulicy Artyleryjskiej w Olsztynie. Na nagraniu udostępnionym przez policję widać przejazd dla rowerzystów, po którym jedzie kobieta, a tuż za nią jej 6-letnia córka. Nagle w dziecko uderza motocyklista. Dziewczynka przewraca się i szybko ucieka z jezdni.

- Na nagraniach z wnętrza autobusu widać, że motocyklista potrącił dziewczynkę, zatrzymał się, zdjął rower z drogi i zwrócił się do matki dziewczynki, a po chwili wsiadł na motocykl i odjechał z miejsca zdarzenia - mówi sierżant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Chociaż nagranie wygląda poważnie, sześciolatce na szczęście nic poważnego się nie stało. Sprawca odjechał jednak z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji.

"Powinien zostać i udzielić nam pomocy"

Mama sześcioletniej Liliany wspomina, że motocyklista "wyskoczył pomiędzy samochodami", które się zatrzymały przed przejściem dla pieszych.

- Zahaczył moją córkę. Córka się przewróciła, miała na głowie na szczęście kask. Ten motor ciągnął przez chwilę córkę na jezdni. Nie można było od razu stwierdzić, że nic się nie stało - mówi kobieta.

Dodaje, że mężczyzna powinien zostać i udzielić im pomocy. - Powinien się zapytać, czy mamy, jak wrócić do domu, czy ma nas przeprowadzić na drugą stronę ulicy. Po prostu zachować się po ludzku, z empatią, a nie odjechać - mówi mama dziewczynki.

Mama dziewczynki: powinien nam pomócTVN24

Nie miał tablic rejestracyjnych, sam był w kasku

Jak przekazał Jurkun, postępowanie policji zostało umorzone z powodu braku danych umożliwiających ustalenie sprawcy zdarzenia. - Motocykl, którym poruszał się sprawca, nie miał tablicy rejestracyjnej, a kierowca miał założony kask ochronny, co utrudnia jednoznaczne zidentyfikowanie zarówno pojazdu, jak i kierowcy - tłumaczy policjant. Dodaje jednak, że mimo wszystko sprawa nie została ostatecznie zakończona.

- Tak, jak zdarzało się to wielokrotnie w przypadku innych spraw, tak i w tym przypadku, gdy tylko pojawią się nowe okoliczności mogące wpłynąć na ustalenie sprawcy zdarzenia, policjanci ponownie wracają do takiej sprawy - mówi sierżant Andrzej Jurkun.

Dlatego policjanci udostępniają nagranie, na którym widać całą sytuację i proszą o pomoc w identyfikacji motocyklisty.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Każdy, kto ma informacje na temat motocyklisty, będącego sprawcą potrącenia 6-letniej rowerzystki, może je przekazać telefonicznie pod nr tel. 47 731 38 90, 47 73 147 41 lub 112. Informacje można również przekazywać osobiście w budynku KMP w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (Wydział Prewencji) lub mailowo: bernadeta.cwiklinska-rydel@olsztyn.ol.policja.gov.pl.

Do zdarzenia doszło na ul. Artyleryjskiej w Olsztynie

Autor:MAK/ks

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Olsztyn