TVN24 | Pomorze

Setki zużytych opon i pojemniki po paliwie wyrzucone w lesie

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Opony rozrzucone były na dużym terenie
Opony rozrzucone były na dużym terenieKMP w Olsztynie
wideo 2/10
KMP w OlsztynieOpony rozrzucone były na dużym terenie

Policjanci z Olsztyna badają sprawę nielegalnego wyrzucenia śmieci w gminie Purda. Wśród przedmiotów, których ktoś chciał się pozbyć na terenach leśnych oraz rolnych, były setki zużytych opon samochodowych oraz zbiorniki po paliwie.

W minioną sobotę 18 lipca dyżurnego Komendy Miejskiej w Olsztynie poinformowano o nielegalnym wysypisku w gminie Purda (23 kilometry od Olsztyna). - Na miejsce natychmiast zostały wysłane policyjne patrole, które potwierdziły zgłoszenie – przekazuje sierżant Andrzej Jurkun z KMP w Olsztynie.

Śmieci, kilkaset zużytych opon oraz zbiorniki po paliwie, leżały w lesie i częściowo na polu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Apel o niewyrzucanie śmieci do lasów
Apel o niewyrzucanie śmieci do lasów17.06| Podczas spaceru zauważyła młodego liska. Na głowie miał opakowanie po chipsach. - Lis miał szczęście w nieszczęściu, bo spotkał ludzi, którzy mu pomogli. Są zwierzęta, które takiej pomocy nie doczekają - mówi Wiesław Oziewicz z Nadleśnictwa Bartoszyce. TVN24

Więzienie za śmieci

Jak poinformował sierżant Jurkun, w związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. Jednak na razie nie postawiono im żadnych zarzutów – policjanci wyjaśniają, jaki był ich udział w tej sprawie.

- Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Śledczy ustalają, skąd pochodziły opony oraz inne przedmioty. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia – opowiada Jurkun. Materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 183 par 1 Kodeksu karnego, który mówi o nielegalnym składowaniu śmieci. Grozi za to nawet 5 lat więzienia.

§ 1. Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Opony rozrzucone były na dużym terenieKMP w Olsztynie
Google

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Olsztynie

Pozostałe wiadomości