Wyszedł z domu, nie mówiąc, gdzie idzie. Jego ciało wyłowiono z wody

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/ks
Źródło:
TVN24 Pomorze
Ciało 16-latka znalazł przypadkowy przechodzień tvn24
wideo 2/6
tvn24Ciało 16-latka znalazł przypadkowy przechodzień

Po tygodniu poszukiwań ciało 16-letniego Piotra z Ciela (kujawsko-pomorskie) znaleziono w zbiorniku wodnym w dawnej żwirowni. Tożsamość nastolatka potwierdziła rodzina. Okoliczności śmierć wyjaśnia policja.

W sobotę po godz. 9 rano w Olimpinie (powiat bydgoski) na tafli zbiornika wodnego w nieczynnej żwirowni przypadkowy przechodzień zauważył zwłoki. Na miejsce natychmiast wezwane zostały służby. Nurkowie wyłowili ciało.

Okazało się, że topielec był młodym mężczyzną. Od razu pomyślano o 16-letnim Piotrze, którego poszukiwano od kilku dni. O przyjazd na miejsce poproszono rodzinę chłopca. Bliscy rozpoznali nastolatka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Policja będzie badać teraz, jak doszło do śmierci 16-latka. – Bierzemy pod uwagę każdą hipotezę – przekazał nam st. asp. Piotr Duziak z policji w Bydgoszczy. - Policjanci zbierają dowody, przesłuchujemy świadków. Na tę chwilę za wcześnie jest, aby wykluczyć jakąkolwiek okoliczność, w jakiej mogło dojść do śmierci nastolatka - dodał. Istotne będą wyniki sekcji zwłok, która powinna dać odpowiedź o bezpośredniej przyczynie śmierci.

Setki osób szukały Piotra

Okoliczności zaginięcia i śmierci Piotra są tajemnicze. 16-latek wyszedł z domu w sobotę 30 maja o godz. 17. Nikogo z rodziny nie poinformował, gdzie jedzie. Okazało się, że spotkał się ze znajomymi.

Ostatni raz mieli widzieć go właśnie koledzy – około godz. 22 w autobusie linii 96, którym wracał do domu do Ciela. Znajomi mieli nie zauważyć, kiedy i w jakich okolicznościach wysiadł. Wtedy także po raz ostatni zalogował się jego telefon.

Ciało 16-latka znalazł przypadkowy przechodzieńtvn24

We wtorek 2 czerwca na łąkach w Olimpinie znaleziono telefon komórkowy, torbę-nerkę, pasek od spodni oraz bluzę dresową. Przedmioty te później rodzina rozpoznała jako należące do Piotra. W czwartek 4 czerwca niedaleko od tego miejsca znaleziono spodnie i buty 16-latka.

W poszukiwanie Piotra zaangażowało się kilkuset mieszkańców okolicy, którzy pomagali policji przeczesywać okolice, w której zaginął chłopiec. Strażacy sprawdzali także okoliczne zbiorniki wodne, ale wówczas nie udało się odnaleźć ciała 16-latka.

W tym zbiorniku znaleziono ciało PiotraGoogle Maps

Autor:eŁKa/ks

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24