Największy spadochronowy camp w Polsce. „To wciągający sport”

TVN24

www.skycamp.plOrganizatorzy spodziewają się około steki pasjonatów skoków ze spadochronem

100 spadochroniarzy weźmie udział w rozpoczynającym się w Jastarni największym wydarzeniu spadochronowym w Polsce w tym sezonie. Przez trzy dni na półwyspie każdy może spróbować pokonać lęk i skoczyć z 4000 metrów z prędkością 200km/h.

Na półwyspie helskim organizatorzy spodziewają się około steki pasjonatów skoków ze spadochronem. – To ma być po prostu fajny camp, zapowiedziało się wiele osób które na niebie nie tylko lecą, ale potrafią w sposób niekonwencjonalny wykorzystać swoje ciało do tworzenia formacji wieloosobowych, formacji wertykalnych na przykład głową w dół, a także wykonują podniebne akrobacje typu Freestyle – mówi Edward Suszyński ze Sky Camp.

Nad morze przyjadą zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, którzy startują w zawodach. - Mamy 18-osobowy samolot i będziemy latać codziennie od godz. 9.00 do zmroku - mówi Sebastian Dratwa ze Sky Camp.

"To najpiękniejsze miejsce do skakania"

Do niedawna skoki spadochronowe nad Półwyspem Helskim były dostępne sporadycznie i głównie dla wojskowych skoczków. Teraz spróbować swoich sił w tym miejscu może każdy.

- To najpiękniejsze miejsce do skakania. Dubaj chwli sie swoim słynnym Skydive, ale myśłe że u nas widoki sa znacznie lepsze - mówi Sebastian Dratwa.

Lądowanie na plaży

- Podczas imprezy zobaczyć będzie można spektakularne, szybkie lądowania na plaży. Skoczkowie będą lecieć nad wodą i lądować ze wślizgiem na plaży, a także w innych ciekawych punktach Helu – opowiada Edward Suszyński.

Organizowane będą też skoki w tandemie, każdy będzie mógł spróbować pokonać lęk i skoczyć z 4000 metrów z prędkością 200km/h. - Mamy przygotowaną grupe instruktorów dla osób, które będą chciały oddać pierwszy skok - dodaje Dratwa.

Swój przyjazd zapowiedział również Ty Baird, instruktor w tunelu aerodynamicznym ze Skydive Arena w Pradze, jeden z najpopularniejszych i najbardziej doświadczonych instruktorów w Europie. W swoim dorobku posiada ponad 5000 skoków i 700 godzin treningu w tunelu.

Autor: ws / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: www.skycamp.pl