Mielno. 16-latek wiózł pijanego ojca, nie miał prawa jazdy

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
PAP, TVN24
Do zdarzenia doszło w gminie Mielno
Do zdarzenia doszło w gminie MielnoGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w gminie Mielno

Policjanci zatrzymali 16-latka, który bez prawa jazdy wiózł pijanego ojca w gminie Mielno (Zachodniopomorskie). Wcześniej nastolatek nie zatrzymał się do kontroli i przez kilka kilometrów uciekał przed policjantami.

Wszystko działo się w poniedziałek w gminie Mielno. Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierującego hondą, ten jednak przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Jak przekazała kom. Monika Kosiec, oficer prasowa koszalińskiej policji, kierowca, popełniając liczne wykroczenia drogowe, zatrzymał się dopiero kilka kilometrów dalej w Sarbinowie przy ulicy Nadmorskiej.

- Okazało się, że za kierownicą hondy siedzi 16-latek, a pasażerem jest jego nietrzeźwy ojciec. Mężczyzna w chwili badania miał w organizmie 1,5 promila alkoholu - podała Kosiec.

Sprawa nastolatka trafi do sądu, ojciec dostał mandat

Policjantka zaznaczyła, że obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności całego zdarzenia.

- 16-latkowi grozi odpowiedzialność za niezatrzymanie się do kontroli. Materiały postępowania zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego w Koszalinie. Nieodpowiedzialny ojciec został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie, ponieważ dopuścił do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień - powiedziała Kosiec.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Nastolatek nie zatrzymał się do kontroli w gminie Mielno, policjanci złapali go w Sarbinowie

Autor:MAK/ tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości