TVN24 | Pomorze

Kradzież 300 tysięcy złotych. Jedna osoba zatrzymana, policja poszukuje jeszcze mężczyzny z nagrania

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24, Policja Lubelska
Policjanci poszukują mężczyzny z nagrania
Policjanci poszukują mężczyzny z nagraniaPolicja Lubelska
wideo 2/7
Policja LubelskaPolicjanci poszukują mężczyzny z nagrania

Włamali się na konto bankowe kobiety i ukradli ponad 300 tysięcy złotych. Funkcjonariuszom udało się już odzyskać część pieniędzy. W tej sprawie zatrzymali 32-latkę. Ta jednak nie działała sama. Funkcjonariusze ustalili, że część pieniędzy wypłacił mężczyzna w jednym z kantorów w Słupsku (woj. pomorskie). Jego wizerunek został zarejestrowany przez monitoring. Policja publikuje teraz nagranie i prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny.

Do kradzieży doszło w maju tego roku. Mieszkanka powiatu lubartowskiego (woj. lubelskie) dostała wiadomość SMS od operatora sieci komórkowej, że ten przyjął jej zlecenie wymiany karty SIM. Kobieta jednak żadnej karty nie wymieniała.

- Karta SIM pokrzywdzonej została zdezaktywowana. W tym samym czasie zadzwoniła ona do banku, w którym posiadała rachunki bankowe i została poinformowana o wypłacie środków z obu kont bankowych na łączną kwotę ponad 300 tysięcy złotych - informuje starszy sierżant Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Mieszkanka województwa lubelskiego od razu zgłosiła sprawę policji.

Kobietę zatrzymalili, szukają jeszcze mężczyzny

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli działania. Udało im się odzyskać 200 tysięcy złotych, zatrzymali też w tej sprawie 32-letnią mieszkankę Warszawy. Jak informuje Stanicka, kobietę udało się ustalić, ponieważ na jej dane osobowe zostało założone konto, gdzie przelano skradzione pieniądze.

Okazało się jednak, że 32-latka nie działała sama.

- Funkcjonariusze ustalili też, że część pieniędzy wypłacił mężczyzna w jednym z kantorów w Słupsku. Jego wizerunek został zarejestrowany przez monitoring - dodaje Stanicka.

Teraz policjanci publikują nagranie i proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Osoby, które posiadają informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu danych osobowych lub informacje mogące ustalić miejsce przebywania mężczyzny proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie pod numerem telefonu: 47 81 252 90 lub 112.

Poszukiwany mężczyzna Policja Lubelska

"Nie przekazujmy osobom postronnym naszych danych wrażliwych"

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie czujności.

- Pamiętajmy, nigdy nie przekazujmy osobom postronnym naszych danych wrażliwych, takich jak: seria i numer dowodu osobistego, numer konta bankowego, nasz numer PESEL i innych informacji, które mogłyby być wykorzystane w celu oszustwa. Każdą próbę oszustwa należy niezwłocznie zgłosić na policję - podsumowuje Stanicka.

Złodzieje okradli mieszkankę powiatu lubartowskiego

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24, Policja Lubelska

Źródło zdjęcia głównego:  Policja Lubelska

Pozostałe wiadomości