Beczki zakopane w lesie, w środku były narkotyki. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Narkotyki ukryte w zakopanych w lesie beczkach (materiał z 29.06.2022)
Narkotyki ukryte w zakopanych w lesie beczkach (materiał z 29.06.2022)Policja Warmińsko-Mazurska
wideo 2/6
Policja Warmińsko-Mazurska Narkotyki ukryte w zakopanych w lesie beczkach

W zakopanych w lesie beczkach policjanci odkryli 22 kilogramy narkotyków. Funkcjonariusze w ciągu dwóch dni zatrzymali 31-latka i 33-latka. Mężczyźni mieli zostać złapani na gorącym uczynku, kiedy przyjechali po zawartość beczek.

Narkotyki i substancje służące do ich produkcji - w sumie ponad 22 kilogramy - zostały odkryte w beczkach zakopanych w lesie w okolicy Łowicza (woj. łódzkie). Na trop narkotykowej szajki wpadli jednak policjanci z Olsztyna i Nowego Miasta Lubawskiego (woj. warmińsko-mazurskie) i pomogli funkcjonariuszom z Łowicza w schwytaniu podejrzanych.

- 31-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy przyjechał na miejsce ukrycia narkotyków. (...) Nie spodziewał się, że na miejscu będą na niego czekać policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi marihuanę, metamfetaminę, kokainę i płynną amfetaminę. Następnego dnia w podobny sposób policjanci zaskoczyli i zatrzymali 33-latka, przy którym dodatkowo zabezpieczyli około 65 tys. zł oraz 3 tys. euro - przekazał Tomasz Markowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Narkotyki były ukryte w zakopanych w lesie beczkachPolicja Warmińsko-Mazurska

Możliwe są kolejne zatrzymania

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu podejrzani trafili do aresztu na trzy miesiące.

Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Łowiczu. W ocenie policjantów sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Policja przejęła 22 kg narkotyków, były ukryte w lesiePolicja Warmińsko-Mazurska
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Policja Warmińsko-Mazurska

Pozostałe wiadomości