TVN24 | Pomorze

Poszedł na zakupy, psa przywiązał do słupka. "Zwierzę zerwało się ze smyczy, zaatakowało przechodniów"

TVN24 | Pomorze

Autor:
tam
Źródło:
policja Lębork
Poszedł na zakupy, psa przywiązał do słupka. Zwierzę zerwało się ze smyczy i zaatakowało przechodniów
Poszedł na zakupy, psa przywiązał do słupka. Zwierzę zerwało się ze smyczy i zaatakowało przechodniówpolicja Lębork
wideo 2/5
policja LęborkPoszedł na zakupy, psa przywiązał do słupka. Zwierzę zerwało się ze smyczy i zaatakowało przechodniów

Właściciel psa poszedł na zakupy, czworonoga przywiązał przed sklepem. W pewnym momencie zwierzę zerwało się ze smyczy. Jak informuje policja, zaatakowało 67-letnią kobietę, jej rówieśnika i ośmioletnią dziewczynkę, którzy w tym czasie przechodzili w pobliżu sklepu. - Właściciel był zaskoczony agresywnym zachowaniem swojego czworonoga - przekazują funkcjonariusze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na jednej z ulic Lęborka. To tam - jak relacjonuje policja - 58-latek przywiązał psa do słupka przed sklepem i poszedł na zakupy. - Pod nieobecność właściciela agresywne zwierzę zerwało się ze smyczy i zaatakowało troje przechodniów. Młody, bo ośmiomiesięczny pies, wyglądający jak owczarek niemiecki, ugryzł w rękę 67-letnią kobietę, potem rzucił się na jej rówieśnika, by następnie zaatakować ośmiolatkę, chwytając ją zębami za przedramię - relacjonuje Marta Szałkowska z policji w Lęborku.

Policja: właściciel zaskoczony zachowaniem psa

Kobietą, mężczyzną i ośmiolatką zajęli się ratownicy medyczni. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. - Funkcjonariusze wylegitymowali właściciela psa. Ten był zaskoczony agresywnym zachowaniem swojego czworonoga - przekazuje Szałkowska. I dodaje, że czworonóg jest zaszczepiony. O sprawie powiadomiono sanepid.

Policjanci wyjaśniają co się stało. Jak informuje Szałkowska, najprawdopodobniej wkrótce 58-latek usłyszy zarzuty niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu psa. Za to wykroczenie grozi ograniczenie wolności, do tysiąca złotych grzywny lub nagana.

- W przypadku odpowiedzialności za tego rodzaju wykroczenie nie ma znaczenia czy właściciel nie zachował ostrożności z winy umyślnej czy nieumyślnej. Brak właściwego nadzoru nad psem może doprowadzić do wyrządzenia szkody innej osobie - podkreśla policjantka.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: policja Lębork

Źródło zdjęcia głównego: policja Lębork

Pozostałe wiadomości