TVN24 | Pomorze

Pięć ciosów nożem. Zabójstwo na klatce schodowej

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Ciało 68-latka znaleziono na klatce schodowej
Ciało 68-latka znaleziono na klatce schodowejTVN24
wideo 2/6
TVN24Ciało 68-latka znaleziono na klatce schodowej

Sąd Apelacyjny w Szczecinie skazał 69-letniego Stanisława B. na 10 lat więzienia. Rok temu zaatakował on na klatce schodowej bloku w Koszalinie (Zachodniopomorskie) innego mężczyznę. Ten zmarł w wyniku ciosów zadanych nożem.

Jak poinformował Janusz Jaromin z Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, w czwartek odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie 69-letniego Stanisława B., mieszkańca Koszalina. Mężczyzna w marcu skazany został na 10 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Szczeciński sąd utrzymał wyrok pierwszej instancji. Wyrok jest już prawomocny.

Do zabójstwa doszło w nocy z 24 na 25 stycznia 2020 roku na ul. Władysława IV w Koszalinie. Ciało 68-letniego mężczyzny znalazł 25 stycznia 2020 roku po godzinie 9 mieszkaniec bloku. - Wyszedł z mieszkania i na szóstym piętrze, na klatce schodowej zauważył leżącego mężczyznę. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon w wyniku ran kłutych – mówiła wtedy komisarz Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Napastnik zadał ofierze pięć ciosów nożem.

Ciało mężczyzny znaleziono na klatce schodowejTVN24

Nie przyznał się

Jeszcze tego samego dnia policja, pracująca pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Koszalinie, zatrzymała 68-letniego wówczas mieszkańca tego samego bloku.

- Początkowo nie można było z nim wykonać czynności, ponieważ znajdował się w stanie znaczniej nietrzeźwości. Gdy wytrzeźwiał, prokurator przedstawił mu zarzut dokonania zabójstwa – mówił w styczniu 2020 roku Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak dodał prokurator, podejrzany składał wyjaśnienia, które miały udowodnić, że "nie miał nic wspólnego z tym zdarzeniem". Prokurator uznał jednak jego zeznania za niewiarygodne.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości