Ciało mężczyzny leżało na klatce schodowej. Podejrzany o zabójstwo trafił do aresztu

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
MAK/pm, ks
Źródło:
TVN24
68-latek usłyszał zarzut zabójstwa
wideo 2/5
TVN24Do tragedii doszło w Koszalinie

Prokuratura postawiła zarzut mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo 68-latka. Ciało ofiary z ranami ciętymi i kłutymi leżało na klatce schodowej w jednym z bloków w Koszalinie (Zachodniopomorskie). Sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla podejrzanego. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, grozi mu dożywocie.

Ciało 68-letniego mężczyzny znalazł w sobotę po godzinie 9 mieszkaniec bloku przy ulicy Władysława IV w Koszalinie.

- Wyszedł z mieszkania i na szóstym piętrze, na klatce schodowej zauważył leżącego mężczyznę. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon w wyniku ran kłutych - mówiła w niedzielę kom. Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Biegły stwierdził w obrębie klatki piersiowej ofiary cztery rany cięto-kłute. Jedna z nich doprowadziła do zgonu 68-latka.

Jeszcze tego samego dnia policja, pracująca pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Koszalinie, zatrzymała 68-letniego mieszkańca tego samego bloku.

- Początkowo nie można było z nim wykonać czynności, ponieważ znajdował się w stanie znaczniej nietrzeźwości. Natomiast w niedzielę mężczyzna mógł zostać przesłuchany. Prokurator zdecydował się przedstawić mu zarzut dokonania zabójstwa - mówi Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Sąd Rejonowy w Koszalinie, na wniosek prokuratora, zadecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec podejrzanego.

Mężczyźnie grozi dożywocie.

"Prawdopodobnie w mieszkaniu podejrzanego doszło do zabójstwa"

68-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

- Zanegował swój związek z pokrzywdzonym, zanegował, aby go widział w okresie poprzedzającym jego zgon - mówi Gąsiorowski.

Dodaje, że podejrzany składał wyjaśnienia, które miały udowodnić, że "nie miał nic wspólnego z tym zdarzeniem". Prokurator jego zeznania uznał jednak za niewiarygodne.

- Dysponujemy zebranym już materiałem dowodowym, wskazującym na to, że pokrzywdzony u tego podejrzanego był i że tam najprawdopodobniej doszło do pozbawienia go życia - tłumaczy Gąsiorowski.

Ciało 68-latka znaleziono w bloku przy ulicy Władysława IV w Koszalinie
Google Maps

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Źródło: TVN24

MAK/pm, ks