Lekarz miał dusić ratownika medycznego. Sąd skazał go na grzywnę

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Lekarz został skazany za atak na ratownika medycznego
Lekarz został skazany za atak na ratownika medycznegotvn24
wideo 2/13
tvn24Lekarz został skazany za atak na ratownika medycznego

Lekarz z Koszalina (Zachodniopomorskie) został skazany za naruszenie nietykalności cielesnej ratownika medycznego. Zgodnie z nieprawomocnym wyrokiem sądu musi zapłacić grzywnę i zadośćuczynienie. W trakcie pracy między mężczyznami miało dojść do kłótni, która zamieniła się w rękoczyny.

Zapadł wyrok skazujący lekarza za pobicie ratownika medycznego w czerwcu 2019 roku. - Lekarz został ukarany grzywną w wysokości siedmiu tysięcy złotych. Zasądzono także zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonego w wysokości czterech tysięcy złotych - przekazał nam Sławomir Przykucki, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Koszalinie.

Wyrok nie jest prawomocny.

Kłótnia na SOR zaczęła się od popchnięcia

Policję do awantury na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie wezwano w nocy z 13 na 14 czerwca 2019 roku. Ratownik twierdził, że jego nietykalność cielesna została naruszona przez lekarza pełniącego dyżur. Złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Według ustaleń śledztwa, pokrzywdzony miał przywieźć na SOR pacjentkę w ciężkim stanie i w trakcie przesuwania noszy niechcący popchnąć lekarza. Ten odepchnął ratownika, który na rękoczyny miał zareagować słownie. Lekarz z kolei - jak ustalili śledczy - miał przycisnąć ratownika do ściany i chwycić go za szyję. Na ciele ratownika pozostały ślady. Poszedł na zwolnienie lekarskie. Hospitalizacja nie była konieczna.

Jak informował nas wcześniej Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, lekarz Paweł K. był oskarżony o naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego i spowodowanie u niego obrażeń ciała na okres poniżej siedmiu dni. Groziło mu do trzech lat pozbawienia wolności. Lekarz w trakcie postępowania nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości