TVN24 | Pomorze

Będąc na wakacjach, można się przy okazji zaszczepić. "Nie ma żadnych przeszkód"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24
Wakacyjne szczepienie w Międzyzdrojachtvn24
wideo 2/7
tvn24Wakacyjne szczepienie w Międzyzdrojach

Przyjeżdżając na wakacje, można od razu zaplanować szczepienie przeciw COVID-19. W Międzyzdrojach (Zachodniopomorskie) preparat można przyjąć bez wcześniejszego rejestrowania się. Wszystko po to, by jak najszybciej wyszczepić jak najwięcej osób.

W Międzyzdrojach, bez zbędnych formalności, zaszczepić się przeciw COVID-19 mogą zarówno mieszkańcy, jak i turyści przyjeżdżający tu na urlop. - Można przyjąć pierwszą dawkę u nas, pojechać sobie do domu i zaszczepić się drugą dawką, nie ma żadnych przeszkód - mówi Beata Kiryluk, wiceburmistrz Międzyzdrojów.

Jak dodaje, preparat może przyjąć każdy, wystarczy mieć ze sobą dowód potwierdzający tożsamość. Nie trzeba nawet się wcześniej rejestrować.

- Szczepimy również obcokrajowców. Tutaj, na naszym terenie, pracuje bardzo dużo mieszkańców Ukrainy i Białorusi i oni również korzystają z możliwości zaszczepienia się w naszych puntkach - podkreśla wiceburmistrz.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Ze względu na wnuczki i dla samej siebie "

Jak pokazują dane urzędu gminy, w Międzyzdrojach zaszczepiła się prawie połowa mieszkańców, czyli ponad trzy tysiące osób.

- Najwięcej zaszczepiło się turystów - mówi Kiryluk. - Od trzech miesięcy mamy dziewięć tysięcy zaszczepionych ludzi, z czego - jak mówią dane - mieszkańców mamy zaszczepionych na poziomie 50 procent, czyli około trzech tysięcy - dodaje.

Samorządowcy zachęcają do szczepień zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych. A powody, dla których szczepimy się, są różne. - Ze względu na wnuczki i dla samej siebie - mówi jedna z kobiet, która w czwartek przyjęła już drugą dawkę preparatu przeciwko COVID-19. CZYTAJ WIĘCEJ O SZCZEPIENIACH PRZECIWKO COVID-19 >>>

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24