Chłopiec na rowerze wjechał tuż przed samochód. Niebezpieczna sytuacja w Gdańsku

Autor:
dk,
MAK//rzw
Źródło:
TVN24, Kontakt 24
Dziecko na rowerze wjeżdża tuż przed jadące auto, Gdańsk
Dziecko na rowerze wjeżdża tuż przed jadące auto, GdańskMieczysław/ Kontakt 24
wideo 2/4
Mieczysław/ Kontakt 24Dziecko na rowerze wjeżdża tuż przed jadące auto, Gdańsk

Pan Mieczysław wjeżdżał na parking, kiedy przed jego samochód znienacka wyjechało dziecko na rowerze. - Zacząłem powolutku skręcać i nagle żona krzyknęła: "dziecko!". Przeraziłem się. Zahamowałem - opowiada mężczyzna. Zdarzenie zarejestrowała jego kamera samochodowa, nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło po godzinie 18 w środę (18 maja) na rogu ulicy Świętokrzyskiej i alei Havla w Gdańsku. Na nagraniu, które pan Mieczysław przesłał nam na Kontakt 24, widać idącą chodnikiem grupę ludzi. Po prawej stronie jest parking i tam właśnie zaczął wjeżdżać mężczyzna.

- Ja dziecka nie widziałem, było zasłonięte. Widziałem oczywiście grupę ludzi i jechałem bardzo wolno. Powiedziałem nawet do żony, że muszę uważać na tych pieszych, bo nigdy nic nie wiadomo - opowiadał.

Pan Mieczysław dodał, że to jego żona zauważyła dziecko wjeżdżające na drogę. - Zacząłem powolutku skręcać i nagle żona krzyknęła: "dziecko!". Przeraziłem się niesamowicie. Byłem bardzo zdenerwowany. Zahamowałem - mówił.

Na szczęście udało się uniknąć potrącenia.

"Ludzie nie rozglądają się wokół"

Na filmie widać, jak za dzieckiem na drogę wjechał dorosły mężczyzna i podjechał do samochodu pana Mieczysława - według niego mógł to być ojciec dziecka.

- Był przekonany, że jest na przejściu dla pieszych. Krzyczał na mnie i bardzo klął. Robił zdjęcia mojej rejestracji. Krzyczał, że ma pierwszeństwo na pasach. Tylko, że tam nie było żadnego przejścia dla pieszych, co widać na nagraniu. Nawet gdyby było, to powinni zejść z rowerów i je przeprowadzić. Nie zareagował, nie powiedział: stój. Byłem zszokowany. On myślał, że to moja wina - opisywał.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>>

Przypomnijmy: nawet na przejściu dla pieszych rowerzysta musi przeprowadzać swój pojazd przez jezdnię, jeśli nie ma tam ścieżki rowerowej.

- To nie jest pierwsza taka sytuacja, z którą spotkałem się na drodze. Ludzie nie rozglądają się wokół - skomentował pan Mieczysław.

Autor:dk, MAK//rzw

Źródło: TVN24, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Mieczysław/ Kontakt 24

Pozostałe wiadomości

Posłowie Polski 2050-Trzeciej Drogi we wtorek wycofali projekt ustawy zakładający przedłużenie obowiązywania wakacji kredytowych. - Podjęliśmy decyzję, że tego typu rzeczy, o tej wadze, będzie już procedował przyszły rząd w ramach projektów rządowych i to jest słuszna decyzja dla pewnego porządku, który musimy zaprowadzić w tym trudnym, przejściowym momencie. Tak po prostu będzie lepiej dla tego projektu - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Podkreślał przy tym, że "nikt nie będzie niczego opóźniał, bo decyzja w sprawie wakacji kredytowych musi być".

Projekt w sprawie wakacji kredytowych wycofany. Marszałek Hołownia wyjaśnia

Projekt w sprawie wakacji kredytowych wycofany. Marszałek Hołownia wyjaśnia

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

We wtorek odbył się pogrzeb 14-letniej Natalii, która w ubiegłym tygodniu zmarła w Andrychowie. Uroczystość zgromadziła tłumy osób, które pożegnały nastolatkę. Sprawa jej śmierci poruszyła całą Polskę.

Pożegnanie 14-letniej Natalii z Andrychowa

Pożegnanie 14-letniej Natalii z Andrychowa

Autor:
wini/PKoz
Źródło:
TVN24 Kraków

14-letnia Wiktoria, podopieczna ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego w Kamieńcu koło Tarnowskich Gór, zaginęła w poniedziałek wieczorem. We wtorek została odnaleziona przez policjantów z Katowic w tym mieście. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zaginęła 14-latka w spektrum autyzmu. "Została odnaleziona w Katowicach"

Zaginęła 14-latka w spektrum autyzmu. "Została odnaleziona w Katowicach"

Aktualizacja:
Autor:
mag,
ads//mrz
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Polscy piętnastolatkowie we wszystkich trzech obszarach objętych międzynarodowym badaniem PISA 2022 uzyskali wyniki powyżej średniej dla krajów OECD oraz powyżej średniej uzyskanej przez uczniów z UE. Jednocześnie są one niższe niż w poprzedniej edycji badania - podano we wtorek.

Wyniki badania PISA 2022. Polscy uczniowie powyżej średniej

Wyniki badania PISA 2022. Polscy uczniowie powyżej średniej

Autor:
ks/kab
Źródło:
PAP

Władze Singapuru znoszą obowiązujący od 1989 roku zakaz posiadania kotów. Zakaz dotyczył co prawda jedynie mieszkań wybudowanych przez rząd, ale w przypadku Singapuru obejmował w ten sposób około 80 procent ludności. Miejscowe media przyznają, że zakaz i tak nie był respektowany.

Jedno z najbogatszych państw znosi zakaz posiadania kotów. Obowiązywał od 34 lat

Jedno z najbogatszych państw znosi zakaz posiadania kotów. Obowiązywał od 34 lat

Autor:
kgo//mm
Źródło:
tvn24.pl, The Straits Times, South China Morning Post

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska w ostatnich tygodniach doszło do włamania do gablot z cennymi przedmiotami z kości słoniowej - poinformowało w poniedziałek Radio ZET. Resort przekazał w oświadczeniu, że sprawa została zgłoszona na policję 8 listopada. Sprawę komentowali w Sejmie politycy.

Tajemnicza kradzież w ministerstwie. "Dziwny ostatni akord"

Tajemnicza kradzież w ministerstwie. "Dziwny ostatni akord"

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP, Radio ZET, TVN24

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia na wtorkowej konferencji prasowej zapowiedział zmianę Regulaminu Sejmu dotyczącą wyboru premiera w drugim kroku. - W myśl obecnie obowiązujących przepisów premiera w XXI wieku wybieralibyśmy tak jak papieża w wieku XIX - stwierdził. Hołownia przedstawił także plan działania Sejmu na środę i czwartek.

Szymon Hołownia zapowiada zmianę Regulaminu Sejmu. By "nie wybierać premiera jak papieża"

Szymon Hołownia zapowiada zmianę Regulaminu Sejmu. By "nie wybierać premiera jak papieża"

Autor:
momo/kab
Źródło:
TVN24, PAP

Najprawdopodobniej te dwa tematy, czyli mrożenie cen energii i liberalizacja zasad dotyczących energetyki wiatrowej, zostaną rozdzielone - zapowiedział na konferencji prasowej marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Dodał, że temat "uwolnienia energii z wiatru nie zostanie odpuszczony". - Tematem zajmie się Sejm, być może już w trybie projektu rządowego - mówił.

"Z wysokim prawdopodobieństwem tak to się skończy". Hołownia o ustawie wiatrakowej

"Z wysokim prawdopodobieństwem tak to się skończy". Hołownia o ustawie wiatrakowej

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

To jest po prostu jedna wielka kompromitacja i chyba tak się powinna nazywać ta komisja - mówił Cezary Tomczyk (KO), komentując pomyłki w raporcie komisji "lex Tusk". - Ci panowie chyba liczyli, że będą do końca świata bezkarni, że do końca świata będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość i mogą działać w dowolny sposób - mówił o członkach komisji Dariusz Klimczak (PSL-Trzecia Droga). - Tych, którzy złamali przepisy prawa, trzeba pociągnąć do odpowiedzialności karnej - powiedział Tomasz Trela (Nowa Lewica). Leonard Krasulski (PiS) stwierdził, że "szkoda już rozmawiać na ten temat".

Błędy w raporcie komisji Cenckiewicza. "Jedna wielka kompromitacja. I chyba tak się powinna nazywać ta komisja"

Błędy w raporcie komisji Cenckiewicza. "Jedna wielka kompromitacja. I chyba tak się powinna nazywać ta komisja"

Aktualizacja:
Autor:
ks/kg
Źródło:
TVN24

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla części województw w związku z opadami marznącymi i mgłą intensywnie osadzającą szadź. Sprawdź, gdzie pogoda może być zagrożeniem.  

Są nowe alerty IMGW. W wielu miejscach zrobi się niebezpiecznie

Są nowe alerty IMGW. W wielu miejscach zrobi się niebezpiecznie

Aktualizacja:
Autor:
jdw
Źródło:
IMGW

W Poznaniu trwa policyjna obława po napadzie, do którego doszło w centrum miasta. Skradziono konwojowane pieniądze. Ochroniarz oddał kilka strzałów - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji młodszy inspektor Andrzej Borowiak. Sprawcy zrabowali pieniądze należące do jednego z poznańskich kantorów.

Obława po napadzie na kantor w centrum Poznania. "Wszystkie służby postawione na nogi"

Obława po napadzie na kantor w centrum Poznania. "Wszystkie służby postawione na nogi"

Aktualizacja:
Autor:
ads,
MR/kg/PKoz
Źródło:
TVN24, PAP

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec czterech andrychowskich policjantów. Chodzi o sprawę 14-letniej Natalii, która kilka godzin leżała półprzytomna w centrum miasta. Dziewczynka zmarła w szpitalu. Dziś odbędzie się jej pogrzeb.

14-latka zmarła w centrum miasta. Kontrola w policji wykazała "uchybienia proceduralne"

14-latka zmarła w centrum miasta. Kontrola w policji wykazała "uchybienia proceduralne"

Autor:
wini/PKoz
Źródło:
TVN24 Kraków

Na ciele zamordowanego piłkarza nie było DNA Dariusza N., skazanego za to zabójstwo w pierwszym procesie. Bilingi nie wykazały, żeby jego telefon logował się w okolicy miejsca zbrodni. Zabójca był wśród kibiców wracających pociągiem z meczu. Dwaj z nich zeznali w drugim procesie, że skazanego nie było ani na tym meczu, ani w pociągu. Czy okaże się, że sześć lat spędził w areszcie niewłaściwy człowiek?

Wracał z meczu, zabił piłkarza, nagrały go kamery. Kibice zaprzeczyli w sądzie, że to był oskarżony o zabójstwo

Wracał z meczu, zabił piłkarza, nagrały go kamery. Kibice zaprzeczyli w sądzie, że to był oskarżony o zabójstwo

Autor:
mag/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Ewidentnie ta płyta została złamana w celu zacierania śladów, w nieprzypadkowym terminie - mówił Krzysztof Brejza, poseł Koalicji Obywatelskiej, który był inwigilowany Pegasusem. Dane z ataku na jego telefon znajdowały się na płycie, która została złamana.

"Ewidentnie złamana w celu zacierania śladów". Brejza: płyty same nie pękają

"Ewidentnie złamana w celu zacierania śladów". Brejza: płyty same nie pękają

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24

Płyta DVD z danymi z pierwszego ataku Pegasusa na telefon Krzysztofa Brejzy (KO) została złamana, a jej odczyt nie był możliwy - wynika z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Potwierdzają to także zdjęcia tej płyty, do których dotarli nasi reporterzy. Małżeństwo Brejzów zwraca uwagę, że do jej zniszczenia doszło tuż po tym, gdy wystąpili do śledczych o zabezpieczenie wszystkich nośników z danymi, które z ich urządzeń "zassał" szpiegowski program.  

Operacja "Jaszczurka". Złamana płyta z Pegasusa 

Operacja "Jaszczurka". Złamana płyta z Pegasusa 

Autor:
Maciej
Duda,
Łukasz
Ruciński
Źródło:
"Superwizjer" TVN

5 grudnia o godzinie 17 w całej Polsce zawyją policyjne syreny w hołdzie dwóm policjantom z Wrocławia, którzy zmarli po postrzeleniu przez Maksymiliana F. "Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach" - czytamy w komunikacie policji.

Nie żyją dwaj policjanci. W całej Polsce zawyją syreny

Nie żyją dwaj policjanci. W całej Polsce zawyją syreny

Autor:
pk/PKoz
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Żandarmeria Wojskowa podała nowe informacje w sprawie śmiertelnego potrącenia dwóch żubrów przez pojazd wojskowy, do którego doszło kilka dni temu na drodze pomiędzy Białowieżą a Hajnówką (woj. podlaskie). Śledczy prowadzą postępowanie z artykułu 92. paragraf 1 kodeksu wykroczeń, który dotyczy przekroczenia prędkości.

Samochód wojskowy potrącił śmiertelnie dwa żubry. Żandarmeria podała nowe informacje

Samochód wojskowy potrącił śmiertelnie dwa żubry. Żandarmeria podała nowe informacje

Autor:
mm/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

We wtorek, 5 grudnia, wybuchł pożar w stodole zaadaptowanej na warsztat w miejscowości Błażkowa, koło Lubawki w województwie dolnośląskim. Na miejscu działało 12 zastępów straży pożarnej. Czterech strażaków zostało rannych, trafili do szpitala.

Dogaszali pożar, gdy runęła ściana. Czterech strażaków rannych

Dogaszali pożar, gdy runęła ściana. Czterech strażaków rannych

Autor:
sk/gp
Źródło:
tvn24.pl

Gdy do 81-letniej mieszkanki krakowskiego Bieżanowa zadzwoniła oszustka podająca się za jej córkę, kobieta szybko spakowała swoje oszczędności do reklamówki. Pakunek oddała osobie podającej się za jej krewną. W związku z tą sprawą policja zatrzymała 20-letnią krakowiankę.

81-latka włożyła do reklamówki siedem tysięcy dolarów i oddała je kobiecie podającej się za jej córkę

81-latka włożyła do reklamówki siedem tysięcy dolarów i oddała je kobiecie podającej się za jej córkę

Autor:
wini/PKoz
Źródło:
PAP

Policja w Kołobrzegu zatrzymała kierowcę, który miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy, był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez sześć prokuratur rejonowych oraz miał odbyć karę więzienia.

Poszukiwało go sześć prokuratur rejonowych. Wpadł podczas kontroli, był pijany

Poszukiwało go sześć prokuratur rejonowych. Wpadł podczas kontroli, był pijany

Autor:
MR/PKoz
Źródło:
tvn24.pl, KPP Kołobrzeg

Władze Barcelony zatwierdziły zmianę nazw części ulic w mieście. W rezultacie w stolicy Katalonii znikną niektóre ulice nazwane imionami chrześcijańskich świętych, ich miejsce zajmą natomiast nazwiska działaczek feministycznych.

Imiona świętych znikają z nazw ulic. Miasto zastąpi je nazwiskami feministek

Imiona świętych znikają z nazw ulic. Miasto zastąpi je nazwiskami feministek

Autor:
kgo//mm
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Nagłe odejście kogoś tak młodego łamie serce - przyznała Julia Roberts, wspominając Matthew Perry'ego w programie "Entertainment Tonight" . W połowie lat dziewięćdziesiątych byli parą, wystąpili też wspólnie w jednym z odcinków "Przyjaciół". Perry wspominał relację i kulisy rozstania z Roberts w książce, którą wydał na rok przed śmiercią.

Julia Roberts po raz pierwszy o śmierci Matthew Perry’ego. W latach 90. byli parą

Julia Roberts po raz pierwszy o śmierci Matthew Perry’ego. W latach 90. byli parą

Autor:
wac//az
Źródło:
Entertainment Tonight, tvn24.pl

Kanadyjski przedsiębiorca Daniel Langlois został odnaleziony martwy wraz ze swoją partnerką na karaibskiej wyspie Dominice. Jak relacjonują media, do ich śmierci doszło w niejasnych okolicznościach. Langlois w przeszłości założył firmę produkującą oprogramowanie komputerowe wykorzystywane do stworzenia animacji 3D w znanych filmach.

W spalonym samochodzie znaleziono ciała znanego przedsiębiorcy i jego partnerki

W spalonym samochodzie znaleziono ciała znanego przedsiębiorcy i jego partnerki

Autor:
pb//az
Źródło:
BBC, Dominica News Online

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie eksplozji w domu na terenie hrabstwa Arlington w USA. Do wybuchu doszło, gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu z nakazem przeszukania budynku. Wcześniej zamieszkały w nim mężczyzna miał kilkadziesiąt razy wystrzelić racę. Mieszkańcy okolicy mówią o "potężnym huku".

Policjanci chcieli przeszukać dom, budynek wyleciał w powietrze

Policjanci chcieli przeszukać dom, budynek wyleciał w powietrze

Autor:
wac//az
Źródło:
CBS News, ENEX, tvn24.pl

Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił apelację obrońców kierowcy furgonetki, prezentującej i odtwarzającej z głośników treści przeciwko osobom LGBT+. Tym samym utrzymał wyrok I instancji, który wymierzył mężczyźnie karę ograniczenia wolności oraz wypłatę nawiązki w kwocie 5 tys. zł. Pojazd pojawił się na ulicach Gdańska w 2019 roku.

Wyrok w sprawie homofobicznej furgonetki. Kierowcę czekają prace społeczne

Wyrok w sprawie homofobicznej furgonetki. Kierowcę czekają prace społeczne

Autor:
ng/PKoz
Źródło:
TVN24

Działacze Fundacji SAVE Wildlife Conservation Fund wykryli w południowej części województwa świętokrzyskiego sześć watah wilków - w przynajmniej czterech z nich urodziły się w tym roku młode. Na przeprowadzoną przez badaczy stymulację wycia odpowiedziały zarówno dorosłe osobniki, jak i szczenięta, dając dowód na obecność całych wilczych rodzin w miejscach, w których do niedawna ich jeszcze nie było. - To znak, że wilki wracają do polskich lasów - mówi Joanna Toczydłowska z Fundacji SAVE Wildlife.

Prawie 20 wilczych szczeniąt odpowiedziało na wycie. "Wilki wracają do polskich lasów"

Prawie 20 wilczych szczeniąt odpowiedziało na wycie. "Wilki wracają do polskich lasów"

Autor:
bp/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Nie ma w tej chwili wniosku o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego. Nie było dyskusji politycznej liderów na temat wniosku o Trybunał Stanu dla prezesa Adama Glapińskiego - powiedział we wtorek na konferencji prasowej marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia: nie ma w tej chwili wniosku o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego

Szymon Hołownia: nie ma w tej chwili wniosku o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego

Autor:
ks/kab
Źródło:
TVN24

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji wszczął postępowanie przeciwko Scott Sportech Polska - poinformował urząd w komunikacie. Zarzuty wobec spółki dotyczą ograniczania konkurencji poprzez podział rynku sprzedaży rowerów. Zdaniem urzędu konsumenci mogli zostać pozbawieni możliwości zakupów produktów przez internet.

Rowerowa spółka pod lupą urzędu. Jest postępowanie

Rowerowa spółka pod lupą urzędu. Jest postępowanie

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Uprawomocnił się wyrok na rektora uczeni medycznej, który odpowiadał przed sądem za zniszczenie zabytku. Mirosław C. został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniu. Zasądzono też karę finansową.

Rektor uczelni medycznej skazany za zniszczenie zabytku

Rektor uczelni medycznej skazany za zniszczenie zabytku

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli projekt ustawy, który zakłada jawność odrębnych majątków małżonków najważniejszych osób w państwie jak i przedstawicieli władz samorządowych. Poprzednią próbę uregulowania tej kwestii, autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, zakwestionował Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej.

Trudna droga do jawności majątków polityków i ich rodzin. Dlaczego to się nikomu nie udało?

Trudna droga do jawności majątków polityków i ich rodzin. Dlaczego to się nikomu nie udało?

Autor:
Piotr
Jaźwiński
Źródło:
Konkret24

Będziemy nadal wspierać Ukrainę – powiedział holenderski admirał Rob Bauer, przewodniczący Komitetu Wojskowego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jeżeli Rosja wkroczy na terytorium kraju NATO, to szybko tego pożałuje - podkreślił.

Szef Komitetu Wojskowego NATO: jeżeli Rosja wkroczy do kraju Sojuszu, to szybko tego pożałuje

Szef Komitetu Wojskowego NATO: jeżeli Rosja wkroczy do kraju Sojuszu, to szybko tego pożałuje

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Izraelskie siły wzmacniają powietrzny i naziemny ostrzał południowej części Strefy Gazy, zabijając i raniąc dziesiątki Palestyńczyków. USA i ONZ wielokrotnie wzywały wojskowych z Izraela do ochrony ludności cywilnej - napisał Reuters. Według agencji AFP w nocy trwały intensywne walki w okolicy Chan Junus, które stanowi obecnie nowe centrum napięć. "Sytuacja w Strefie Gazy pogarsza się z godziny na godzinę" - przekazał przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Richard Peeperkorn.

Izrael nasila ofensywę. "Sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę"

Izrael nasila ofensywę. "Sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę"

Autor:
pp//mrz
Źródło:
PAP, Reuters, BBC

Dwóch polskich żołnierzy stacjonujących na granicy z Białorusią pobiło się. Jeden z nich z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi dział do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ (woj. podlaskie).

Dwóch polskich żołnierzy pobiło się na granicy z Białorusią. "Jeden z nich doznał obrażeń ciała"

Dwóch polskich żołnierzy pobiło się na granicy z Białorusią. "Jeden z nich doznał obrażeń ciała"

Autor:
mm/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Mieszkaniec Lednicy Górnej (woj. małopolskie) w skrytce w jednym z pomieszczeń gospodarczych na swojej posesji znalazł zapas broni pochodzącej z okresu II wojny światowej. Przedmioty najprawdopodobniej ukrył w tym miejscu pradziadek mężczyzny.

W pomieszczeniu gospodarczym znalazł arsenał po pradziadku

W pomieszczeniu gospodarczym znalazł arsenał po pradziadku

Autor:
wini/PKoz
Źródło:
PAP / TVN24 Kraków

Policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzanych o porwanie 19-latki. Mężczyźni mieli uprowadzić swoją ofiarę z jej mieszkania w Skierniewicach (woj. łódzkie), a później więzić na terenie Wieruszowa. Wszyscy trafili do aresztu. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Porwanie 19-latki. Zatrzymano trzech obywateli Gruzji

Porwanie 19-latki. Zatrzymano trzech obywateli Gruzji

Autor:
pk/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura w najbliższych dniach zmieni Maksymilianowi F. zarzuty z usiłowania zabójstwa na zabójstwo. Mężczyzna jest podejrzany o postrzelenie w głowę dwóch policjantów z Wrocławia. Mimo starań lekarzy funkcjonariusze zmarli w szpitalu.

Prokuratura zmieni zarzuty Maksymilianowi F.

Prokuratura zmieni zarzuty Maksymilianowi F.

Autor:
pk/PKoz
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Rosja odbudowuje swoje zapasy rakietowe, w tym strategiczne - powiedział rzecznik ukraińskich Sił Powietrznych Jurij Ihnat. Jak dodał, Rosja ma teraz więcej dronów Shahed.

Rzecznik ukraińskich Sił Powietrznych: Rosja dysponuje obecnie 870 rakietami różnych typów

Rzecznik ukraińskich Sił Powietrznych: Rosja dysponuje obecnie 870 rakietami różnych typów

Autor:
asty//mrz
Źródło:
PAP

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl